- Advertisement -

TAG

Beograd

Dritan Abazoviç vizitë zyrtare në Beograd

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç pritet të zhvillojë një vizitë zyrtare në Beograd në qershor. Abazoviq ishte i ftuar në një emision televiziv...

Politikani serb “trondit” mediat e Beogradit: Kosova s’është Serbi

Politikani serb dhe kryetari i partisë socialiste serbe, LSV, Nenad Çanak, ka ‘shokuar’ mediat vendase me deklaratën e fundit se Kosova s’është pjesë e Serbisë. Duke...

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak: Takimin e parë Kurti-Vuçiç mund ta presim shumë shpejt

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se takimi i parë...

Denoncimi: Vaksinat ruse në Tiranë të prodhuara në Beograd, ja kush është donatori (film)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbardhur dhe denoncuar disa të dhëna mbi vaksinat ruse të ardhura në vendin tonë. "Vaksinat ruse në Tiranë, dhuratë e Emirateve...

Valëvitet flamuri shqiptar në një fshat të Gjilanit, media serbe: Provokim i paturp

Në 13-vjetorin e pavarësisë së Kosovës në fshatin Silovë pranë Gjilanit është valëvitur flamuri kuq e zi.  Media serbe me bazë në Beograd “Vercenje Novosti”...

Abazoviç uron Kosovën për ditën e Pavarësisë, “tërbim mediatik” në Beograd

Zv.kryeministri malazes Dritan Abazoviç uroi Ditën e Pavarësisë së Kosovës me 17 shkurt, duke u shprehur: “Ju dërgoj urimet e mia më të sinqerta...

Shpërthim i fuqishëm në qendër të Beogradit, një viktimë e dy të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qendër të Beogradit, pranë zyrave të Radio Televizionit të Serbisë. Mediat raportojnë se si...

Vuçiç: Kërkesat për njohje të ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë janë të pakuptimta

Kërkesat për njohje të ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë janë të pakuptimta, ka deklaruar presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pas takimit të Qeverisë së...

Beogradi bën tifo për Trump, Serbia do të ishte më mirë me atë si President

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të hënën se do të ishte "disi më e lehtë" për Serbinë nëse kandidati republikan dhe presidenti aktual i...

Grenell lë Kosovën, nis vizitën në Serbi, takime më Vuçiç e Brnabiç

Ambasadori amerikan, Richard Grenell dhe kryesuesi i delegacionit, Adam Boehler kanë përfunduar vizitën e 21 shtatorit në Kosovë dhe në mbrëmje kanë mbërritur menjëherë...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -