- Advertisement -

TAG

Beograd

Ngjarja që tronditi Beogradin/ Publikohen pamjet e ekzekutimit të tifozit serb në mes të rrugës (film)

Publikohen pamjet e ekzekutimit të tifozit serb të ekipit Partizan të Beogradit. Ljubomir Markovic u ekzekutua me 6 plumba mbrëmjen e së premtes në Beograd,...

Serbët indinjohen me reklamat e Rita Orës në Beograd: Nuk duhet lejuar

Serbët e quajnë skandaloze faktin se nëpër tabelat reklamuese të Beogradit shfaqet këngëtarja Shqiptare me famë botërore Rita Ora duke promovuar një markë perëndimore...

Kryeministri rus: Ka vetëm një formë për marrëveshje mes Kosovës e Serbisë

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev pas takimeve që pati me liderët serbë, i është drejtuar popullit edhe përmes parlamentit në Beograd. Medvedev ka thënë se Rusia...

Presidenti çek vizitë në Serbi: Nuk më pëlqen Kosova

Presidenti çek Milos Zeman u dëgjua duke thënë se "nuk i pëlqen" Kosova, ndërsa takohej me Presidentin serb Aleksandar Vuçiç pas mbërritjes në Beograd...

Kur austro-hungarezët sekuestronin “Ëndrrën e Serbisë së Madhe”

Nga Armand Plaka Foto që po postoj është marrë nga arkivat austriake dhe paraqet vendkomandën qendrore të Shtabit serb në Kosovë (më konkretisht në Prishtinë),...

Haradinaj: Nëse s’ka njohje, a duhet që edhe Kosova të armatoset?

"Dëshira për arritjen e një marrëveshjeje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të cilën e ka theksuar Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, është në logjikën e...

Presidenti i Francës viziton sot Serbinë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, sot do ta vizitojë Serbinë. Siç shkruajnë mediet serbe, ministria e Punëve të Brendshme njoftoi sot se do të marrë...

Vuçiç: Nuk lejojmë dëbimet e serbëve nga Kosova

Në një fjalim para mijëra serbëve që dolën për të përkrahur presidentin serb, Aleksandër Vuçiç tha se nuk do të lejojë që serbët të...

Zëri i Amerikës: Ballkani Perëndimor, në darën e protestave

Gjithçka filloi me një video të postuar në mediat sociale: një regjistrim sekret i vitit 2016, që duket se tregonte një oligark të njohur...

Serbja që studion gjuhën shqipe në Beograd: Poeti që adhuroj është Migjeni (Film)

Natalia Nikoliç është studente nga Beogradi që ka studiuar në kryeqytetin serb gjuhën shqipe. Ajo e dëgjoi gjuhën shqipe prej se kur ishte fëmijë, në...

Latest news

Novela grafike shqiptare/ E bija e Hënës dhe e Diellit

Novelat grafike janë disa tregime nëpërmjet imazheve grafike të njohura edhe si Fumeti comics strip. Ato bazohen tek filma, shfaqje teatrale dhe performanca të ndryshme...

Ndotja akustike/ Bushati Spiropalit: Me lavde gojore për Skënderbeun… Spiropali Bushatit: Ti je nipi i Hysni Kapos (film)

Shumë ashpër janë përplasur mes tyre Andi Bushati dhe Elisa Spiropali dje në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel. Përballja u kthye në një...

“Mos pini ujë nga çezma”, IGJEUM paralajmëron banorët: Duke filluar nga sonte dhe pesë ditët në vijim priten…

Nisur nga parashikimet dhe të dhënat e motit sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) duke filluar që sonte dhe për 5-së...

Gruaja e 71-vjeçarit mund të hetohet nga prokuroria, ja çfarë akuze mund të ngrihet

Floresha Zhidru, bashkëshortja e 71 vjeçarit Lefter Zhidru, mund të hetohet për moskallëzim krimi nga prokuroria. Bëhet me dije se ajo ka gënjyer policinë, duke...
- Advertisement -