- Advertisement -

TAG

Banorët e Unazës së Re

“Po bëhet genocid”/ Balliu për Unazën e Re: Qeveria po shkatërron provat

Ish- deputeti i PD Klevis Balliu ka deklaruar se qeveria po vijon me punimet për të shkatërruar provat që duhet të dokumentojë SPAK dhe...

Banorët e Unazës strehojnë 200 familje të prekura nga tërmeti në banesat që do të shembte Rama

Banorët e Unazes se Re kanë ndërmarrë një aksion të jashtëzakonshëm në një situatë kaotike si ajo e pas tërmeteve të frikshme që mbërthyen...

10 ditë në mes të rrugëve, banorët e Astirit protestë te Prokuroria: Hetoni projektin!

Banorët e zonës së “Unazës së Re” kanë protestuar para Prokurorisë së Tiranë duke kërkuar nga kjo e fundit të hetojë projektin që u...

Përleshja te Astiri/ Paloka: Rama e Veliaj shkatërruan banesat për të vjedhur 40 milionë euro

Nënkryetari i PD Edi Paloka deklaron se Edi Rama e Erion Veliaj kanë shkatërruar banesat për të vjedhur 40 milionë euro. Me anë të një...

Përplasja e dhunshme në Astir, policia procedon penalisht 26 protestues

Policia e Tiranës jep informacion zyrtar lidhur me personat e shoqëruar për përplasjen e ndodhur sot në zonën e Astirit. Policia sqaron se ka proceduar...

Takim me Bashën, katër ambasadorë mbërrijnë në selinë blu

Katër ambasadorë kanë mbërritur pak më parë në zyrën e kryedemokratit Lulzim Basha. Mësohet se ky i fundit po zhvillon një takim me të ngarkuarën...

Përplasja te Astiri/ Zbardhen emrat e banorëve të plagosur nga policia

Që prej orës 6 të mëngjesit, IKMT me mbështetjen e policisë ka nisur sot shembjen e banesave në zonën e Unazës së Re, ndërsa...

Dalin pamjet e aksionit të policisë ndaj banorëve të unazës së re (Film)

Që prej mëngjesit të sotëm IKMT ka nisur sot shembjen e banesave tek Unaza e Re me mbështetjen e qindra forcave policore të cilat...

IKMT paralajmëron aksion për shembjen e banesave, banorët e Astirit ngujohen në rrugë

Pas informacioneve se në orët e para të mëngjesit do të zbarkojnë në zonë punonjës të IKMT-së, banorët e “Unazës së Re” jane mbledhur...

Banorët e Astirit letër Leyla Moses: Na ndihmoni të shpëtojmë foshnjat e familjet tona nga forca dhe korrupsioni

Banorët e “Unazës së Re” prej një viti po protestojnë në mbrojtje të kauzës së tyre për mos-prishjen e banesave në kuadër të një...

Latest news

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...
- Advertisement -