Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Banorët e Unazës strehojnë 200 familje të prekura nga tërmeti në banesat që do të shembte Rama

Nga 27.al 0

Banorët e Unazes se Re kanë ndërmarrë një aksion të jashtëzakonshëm në një situatë kaotike si ajo e pas tërmeteve të frikshme që mbërthyen Shqipërinë.

Më nje solidaritet të paparë ata kanë arritur që të strehojnë 200 familje të prekura nga tërmeti.

Ky është një gjest që i jep një mesazh të mrekullueshëm të gjithë shqiptarëve por edhe një mesazh mjaft të hidhur për Qeverinë.

Duhet të kujtojmë që këto shtëpi të Unazës që kanë strehuar 200 familje të prekura nga tërmeti Rama ka vendosur që t’i shembë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej