Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

IKMT paralajmëron aksion për shembjen e banesave, banorët e Astirit ngujohen në rrugë

Nga Ejona 0

Pas informacioneve se në orët e para të mëngjesit do të zbarkojnë në zonë punonjës të IKMT-së, banorët e “Unazës së Re” jane mbledhur pranë rrethrrotullimit te sheshi “Shqiponja”.

Kujtojmë se banorët u mblodhën edhe në mëngjesin e ditës së sotme, pas një tjetër lajmërimi se me nisjen e javës do të nisin edhe prishjet e banesave, por aksioni raportohet se është shtyrë për nesër.

Mësohet se INUK do të mbërrijë në orën 05:00 dhe aksioni për shembjen e banesave do të nisë një orë më vonë, pra në orën 06:00, ndërkohë që po në këtë orë do të mbërrijnë edhe mjetet e shërbimit zjarrfikës.

Mësohet gjithashtu se banorët do të qëndrojnë përgjatë gjithë natës në gatishmëri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej