- Advertisement -

TAG

arben Broci

Basha kujton heronjtë e 2 prillit: Na japin sigurinë se jemi në rrugën e drejtë dhe të fitores

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar sot heronjtë e 2 prillit. 30 vite më parë, më 2 prill 1991 regjimi komunist vrau...

Memoriali i “2 prillit”/ Basha nga Shkodra: Zotimi ynë zgjedhjet e lira

Përkujtohen sot në Shkodër 4 heronjtë e demokracisë të masakrës së 2 prillit të vitit 1991 Arben Broci, Bujar Bishanaku, Besnik Ceka dhe Nazmi...

Shkodër/ Nesër ceremonia përkujtimore në nder të dëshmorëve të demokracisë

Nesër në orën 10:30, në sheshin “2 Prilli” në Shklodër do të organizohet ceremonia përkujtimore në nderim të katër dëshmorëve të demokracisë, Arben Broci,...

Dosier/ 15 prill 1991, Debati i Adil Çarçanit me Neritan Cekën në Kuvend

Debatet ne senacën e parë të Kuvendit Pluralist dhe zgjedhja e Kastriot Islamit kryetar Kuvendi përballë kandidatit tjetër Dritëro Agolli. Ja detajet e orëve...

2 prill 1991, misteret e vrasjeve që s’u zbardhën kurrë

Si e raportoi ngjarjen në Parlament ish-ministri i Brendshëm, Gramoz Ruçi Kanë kaluar 25 vjet nga 2 prilli 1991, ajo ditë e dhunshme kur Shkodra...

Jozefina Topalli mungon në përkujtimin e 2 prillit në Shkodër

Basha: Si 25 vite më parë, do të protestojmë për të çliruar Shqipërinë nga kthetrat e oligarkisë Rama-Meta. Dëshmorët janë frymëzimi ynë dhe ne...

2 prilli, standard i drejtësisë së munguar

Nga Luljeta Progni Sot mbushen 25 vite nga 2 prilli i vitit 1991, ditën kur në një protestë antikomuniste në Shkodër u vranë katër persona....

Latest news

Horoskopi për ditën e sotme, 26 shtator 2021

Dashi Dita në vazhdim duhet të jetë e shkëlqyer. Ju prireni të punoni me një energji të pakrahasueshme me shenjat e tjera, dhe sot do...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://www.youtube.com/watch?v=S4nvAymiDjo

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...
- Advertisement -