Memoriali i “2 prillit”/ Basha nga Shkodra: Zotimi ynë zgjedhjet e lira

Duhet të lëçisni

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Përkujtohen sot në Shkodër 4 heronjtë e demokracisë të masakrës së 2 prillit të vitit 1991 Arben Broci, Bujar Bishanaku, Besnik Ceka dhe Nazmi Kryeziu.

Në vizitën tek memoriali i “2 prillit” ishte i pranishëm edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili tha se i është mirënjohës përjetë 4 heronjve të demokracisë, të cilët luftuan për lirinë.

“Mirënjohje përjetë për 4 heronjtë e demokracisë Arben Broci, Bujar Bishanaku, Besnik Ceka dhe Nazmi Kryeziu, që 26 vite me pare luftuan për lirinë me çmimin me të madh, me jetën e tyre. Shqipëria dhe shqiptaret krenohen për çdo here me Shkodrën. Asnjëherë nuk ka qenë me aktuale sakrifica e 2 prillit se sot. Asnjëherë nuk ka qene me e kërcënuar demokracia.”– u shpreh Basha.

Basha u shpreh se sot kemi një politike të rinovuar me krimin dhe janë ende ata që përgjaken Shkodrën përpara 26 vitesh ndërsa zotimi i tij janë zgjedhjet e lira.

“Sot kemi një politike të rinovuar me krimin dhe janë edhe sot ata qe përgjaken Shkodrën përpara 26 vitesh. Me duket e përshtatshme që të përsëris sot se deri në fitoren e betejës me 18 shkurt. Zotimi ynë është zgjedhje të lira dhe të ndershme të standardit evropian. Marrëzia duhet dhe do të marre fund”– tha kreu i opozitës.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...