- Advertisement -

TAG

zgjedhje të lira

Ambasadori britanik apel politikës në vend: Nëse ka vullnet mund të ketë dhe zgjedhje të lira

Ambasadori britanik, Duncan Norman deklaroi ditën e sotme në një prononcim nga Shkodra se nëse ka vullnet politik, Shqipëria mund të ketë zgjedhje të...

Biberaj: Nuk ka zgjedhje të lira apo reformë zgjedhore pa riformatimin e KQZ-së

Aleksandër Biberaj, ish-deputeti i PD-së ditën e sotme është shprehur se nuk ka zgjedhje të lira apo reformë zgjedhore pa riformatimin e KQZ-së si...

Paloka: Nuk ka matematikë që e nxjerr Edi Ramën sërish fitues (film)

Nënkryetari i PD, Edi Paloka në një intervistë të dhënë është shprehur se kjo qeveri nuk ka vullnet për të organizuar zgjedhje të lira,...

Deputeti bën thirrjen e fortë: Bashkohemi me opozitën për të larguar Edi Ramën

Deputeti Lefter Maliqi i është bashkuar idesë së Presidentit të Republikës, Ilir Meta në lidhje me shpërndarjen e parlamentit duke e cilësuar si një...

Basha: KiE konfirmoi, beteja më jetike sot është për zgjedhje të lira

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka përshëndetur sot deklaratën e zyrtarëve të Këshillit të Europës në lidhje me votimet e 30 qershorit 2019. Basha...

Basha pas takimit me Varhelyi/ “Zgjidhja e krizës dhe reforma janë dy objektiva madhore të PD-së”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh i gatshëm për të zgjidhur krizën politike në vend. Në një deklaratë për mediat pas takimit me...

Memoriali i “2 prillit”/ Basha nga Shkodra: Zotimi ynë zgjedhjet e lira

Përkujtohen sot në Shkodër 4 heronjtë e demokracisë të masakrës së 2 prillit të vitit 1991 Arben Broci, Bujar Bishanaku, Besnik Ceka dhe Nazmi...

Basha: Zgjedhje të lira me xhelatët e diktaturës, nuk ka

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha përsëriti se zgjedhje të lira me ata që i quajti “xhelatët e diktaturës” nuk do të ketë. Në ditën...

Nevoja për zgjedhje të lira është dramatike, por protesta është qesharake

Nga Mustafa Nano Përpara disa kohësh, pas një shkrimi timit kritik ndaj kryeministrit Edi Rama, më bëri një telefonatë kreu i PD-së Lulzim Basha. Ishte...

Basha: Qeveria teknike kusht i patjetërsueshëm për zgjedhje të lira

Në bashkëbisedimin me gazetarët Basha u shpreh se demokratët kërkojnë një qeveri teknike me kontributin  e të gjithë forcave politike në vend për garantimin...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -