Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Paloka: Nuk ka matematikë që e nxjerr Edi Ramën sërish fitues (film)

Nga Ejona 0

Nënkryetari i PD, Edi Paloka në një intervistë të dhënë është shprehur se kjo qeveri nuk ka vullnet për të organizuar zgjedhje të lira, ndërsa shtoi se nuk ka asnjë matematikë që e nxjerr Edi Ramën sërish fitues.

“Kjo qeveri nuk ka vullnet për të bërë zgjedhje të lira e të ndershme dhe Rama e ka treguar nga dita e pare se është njeriu që organizon manipulimin e zgjedhjeve. Opozita është e fituar, nuk ka matematikë ta nxjerrë Ramën fituese. Vetëm po doli në rrugë me tanke bashkë me Lleshin.
Rama ka kundërshtuar shumë gjëra deri sot. Kthimi në tryezë ishte kundërshtuar me force nga ai. Në dhjetor mbyllim kodin tha. Të njëjtën gjë tha edhe për Ligjin asnti-shpifje. U detyruan të tërhiqen. Nuk është hera e pare që Rama tërhiqet”, u shpreh Paloka.
Ka garanci nga ndërkombëtarët?
“Është shprehur qartë edhe në kushtet e Bundestagut, që në momentin që thuhet pas miratimit të reformës zgjedhore të bëhet implementimi I saj, që do të thotë zgjedhje. Madje ka një mbështetje edhe për qeverinë kujdestare. Por duhet shtuar edhe koeficienti Rama në mes. Nga Rama mos prisni asgjë”, deklaroi Paloka.

Konflikti mazhorance-President dhe raportet mazhorance-opozite/ Ne studio Edi Paloka, Nenkryetari I PD

Konflikti mazhorance-President dhe raportet mazhorance-opozite/ Ne studio Edi Paloka, Nenkryetari I PD

Publiée par SYRI.net sur Vendredi 21 février 2020

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej