- Advertisement -

TAG

Edi Paloka

Sulmi ndaj Xhaferajt, Paloka: Dako “non grata” nga amerikanët, kryetar real i PS në Durrës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka dënuar sulmin ndaj Ferdinand Xhaferajt nga Vangjush Dako mbrëmjen e djeshme në Durrës. Në një deklaratë për mediat,...

“PS-së po i del boja”, Paloka: Bastionet e PD-së në Durrës nuk janë numëruar akoma, presim ndryshim të thellë

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike në qarkun e Durrësit, Edi Paloka është shprehur se qendrat e numëruara deri më njihen si bastione të...

“Ujë të pijshëm 24 orë”, Paloka i nxjerr videon Ramës: Dështak, premton të njëjtën gjë prej 8 vitesh

Numri dy i PD-së, Edi Paloka ka reaguar lidhur me programin e prezantuar sot nga kreu i qeverisë " uji dhe energjia". Ndërsa publikon videon,...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Paloka viziton familjen e varfër në Durrës që jeton në çadër: Rama po bën premtime boshe

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka vizituar sot një familje në gjendje të vështirë ekonomike në Durrës. Shpresa Guçe prej më shumë se...

Paloka pas deklaratës së Ramës: S’ke faj, e kuptueshme se pse je trembur nga Basha

Pasi kryeministri Edi Rama e cilësoi si të dobët dhe pa shtyllë kurrizore programin ekonomik të Partisë Demokratike, vjen një kundërpërgjigje nga kampi opozitar. Nënkryetari...

Paloka-Ballës: Rama bën biznes me mafian dhe shtron darka luksi për ministrat në Dubai

Numri dy i Partisë Demokratike, Edi Paloka i është përgjigjur deklaratave të bëra sot nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, lidhur...

Paloka: Asnjë projekt në 3D nuk largon dot ujin nga shtëpitë dhe tokat e përmbytura

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka thotë se kryeministri duhet t’u vijë në ndihmë banorëve që janë izoluar për shkak të reshjeve të shiut. Paloka...

Kastriot Islami në komisariat, Paloka: Rama, hakmarrës i neveritshëm

Ish deputeti i PD, Edi Paloka ka reaguar pas shoqërimit në komisariat të ish-deputetit të PD-së, Kastriot Islami, që u kap pa maskë në...

Paloka i përgjigjet Ramës me shifra: 36% e shqiptarëve jetojnë me 5$ në ditë, kemi karburantin më të shtrenjtë në Rajon

Ish-deputeti i PD, Edi Paloka ka reaguar pas deklaratave të Ramës në lidhje me rritjen e pagave dhe të punësimit gjatë qeverisjes së tij. Përmes...

Latest news

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...
- Advertisement -