- Advertisement -

TAG

nënkryetari i PD

Sulmi ndaj Xhaferajt, Paloka: Dako “non grata” nga amerikanët, kryetar real i PS në Durrës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka dënuar sulmin ndaj Ferdinand Xhaferajt nga Vangjush Dako mbrëmjen e djeshme në Durrës. Në një deklaratë për mediat,...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Paloka viziton familjen e varfër në Durrës që jeton në çadër: Rama po bën premtime boshe

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka vizituar sot një familje në gjendje të vështirë ekonomike në Durrës. Shpresa Guçe prej më shumë se...

Rihapja e kazinove, Paloka: Rama takim misterioz, vendimi i shërben një të burgosuri tek 313

Nënkryetari i PD, Edi Paloka akuzon kryeministrin Edi Rama se ka vendosur rihapjen e lojërave të fatit për të favorizuar një të burgosur në...

PD: Ja premtimet e pambajtura të Edi Ramës (Film)

Nënkryetari i PD, Edmond Spaho shkruan se karriera politike 22 vjeçare e Edi Ramës është e mbushur me premtime të pambajtura, që fshihen pas...

“Venecia”, PD: Provuan se 15 kushtet e integrimit nuk janë për Shqipërinë, por për Edi Ramën

Nënkryetari i PD, Edmond Spaho ka reaguar pas opinionit të Komisionit të Venecias lidhur me Gjykatën kushtetuese si edhe ligjin"Antishpifje". Në një deklaratë për mediat...

Paloka- Ramës: Surrogatot e “opozitës parlamentare” duan të rrisin çmimin

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, reagoi pas raportimeve se kryeministri Edi Rama gjasme po negocion me opozitën parlamentare për të miratuar Reformën Zgjedhore. Përmes një...

Paloka: Kanë para për t’i lidhur pension suplementar Knutit por nuk kanë për tryezën zgjedhore

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar pas përgjigjes së PS në komitetin politik për reformën zgjedhore se tryeza nuk mund të mblidhet të...

“Ti nuk ju del dot për zot shqiptarëve”, Paloka ndaj Ramës: Të bësh politikë nga mëngjesi në darkë është të fshehësh dështimin

Replikat mes kryeministrit Edi Rama dhe opozitës nuk paskan të mbaruar. Nënkryetari i PD Edi Paloka nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale deklaron se turp...

Paloka: Nuk ka matematikë që e nxjerr Edi Ramën sërish fitues (film)

Nënkryetari i PD, Edi Paloka në një intervistë të dhënë është shprehur se kjo qeveri nuk ka vullnet për të organizuar zgjedhje të lira,...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -