Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Ti nuk ju del dot për zot shqiptarëve”, Paloka ndaj Ramës: Të bësh politikë nga mëngjesi në darkë është të fshehësh dështimin

Nga Ejona 0

Replikat mes kryeministrit Edi Rama dhe opozitës nuk paskan të mbaruar.
Nënkryetari i PD Edi Paloka nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale deklaron se turp dhe tradhti ndaj shqiptarëve sot është të shkosh pas oligarkëve, të mos testosh qytetarët, të mos ndihmosh biznesin dhe qytetarët që nuk kane bukë për fëmijët.
Sipas Palokës të sulmosh opozitën edhe në ditë të tilla tregon se s’ke ndërmend t’u dalësh zot shqiptareve dhe se gjithkush ka faj për dështimet e Ramës, përveç atij vetë.
Postimi i plotë:
Çfare eshte turp sot?
A eshte turp te kerkosh mbeshtetje financiare per biznesin?
A eshte turp te kerkosh mbeshtetje financiare per njerezit qe s’kane buke te hane?
A eshte turp qe te kerkosh te testohen mjeket, policet, njerezit ne vije te pare te ekspozuar ndaj Covid 19 dhe qytetaret qe kane qene ne kontakt me persona bartes te virusit?
A eshte turp te kerkosh qe leket e 10 oligarkeve Rama t’ua jape qytetareve qe sot po vuajne per buken e gojes?
Turp dhe tradhti ndaj shqiptareve sot eshte te shkosh pas oligarkeve, te mos testosh qytetaret, te mos ndihmosh biznesin dhe qytetaret qe nuk kane buke per femijet.
Te besh politike nga mengjesi ne darke sot eshte te fshehesh deshtimin. Te sulmosh sot opoziten tregon se s’ke ndermend t’u dalesh zot shqiptareve, por te vazhdosh avazin e vjeter qe gjithkush ka faj per deshtimet e Rames, pervec atij vete!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej