- Advertisement -

TAG

Partia Demokratike

Si do ta rrëzojnë Edi Ramën? Basha zbulon platformën qytetare për demokracinë: Ftojmë të gjithë grupet shoqërore të na bashkohen

Gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD-së, Lulzim Basha ka prezantuar Platformën Qytetare për Demokracinë, e cila sipas tij është...

Sali Berisha hyn në sallën e Kuvendit Kombëtar, demokratët shpërthejnë në brohoritje (film)

Mbërritja e Sali Berishës në Pallatin e Kongreseve, ku po mbahet mbledhja e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, ka bërë që të pranishmit të...

Analiza e 25 prillit, Partia Demokratike mbledh Kuvendin Kombëtar te Pallati i Kongreseve

Kuvendi i Partisë Demokratike do të mblidhet këtë të shtunë në orën 10:30 në Pallatin e Kongreseve, aty ko do të bëhet një analizë...

Mblidhet sot Komisioni Statutor në PD, ja çfarë do diskutohet

Komisioni Statutor në Partinë Demokratike zhvillon sot mbledhjen në kryesinë e PD-së, ndërsa diskuton për ndryshimet e propozuara statutore. Pritet që Komisioni të marrë në...

Emërimi i kreut të ri të AMA-s, PD: Rama injoroi me arrogancë kërkesën e OSBE dhe BE

Deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka reaguar pas emërimit të kreut të ri të Autoritetit të Medias Audiovizive. Vokshi theksoi në deklaratën...

Vendimi i Kushtetueses për teatrin, reagon PD: Të arrestohet menjëherë Erion Veliaj, përgjegjës direkt për shkatërrimin e pasurisë kombëtare

Partia Demokratike, ka reaguar përmes një deklarate për shtyp të Sekretarit të Përgjithshëm Gazmend Bardhi, në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për ‘Çështjen...

PD mbledh sot Kryesinë, Bardhi mesazh për anëtarësinë: Në fokus masakra zgjedhore e 25 prillit

Partia Demokratike do të mbledhë ditën e sotme Kryesinë, e cila pritet të nisë në orën 11:00. Lajmi bëhet i ditur nga Sekretari i Përgjithshëm...

Dekriminalizimi, Bardhi: Një tjetër burgaxhi i Edi Ramës do të largohet nga qeverisja

Partia Demokratike ka reaguar pas hetimeve nga Prokuroria për kryetarin e Bashkisë Mallakastër, Qerim Ismailaj. Qerim Ismailaj në formularin e dekriminalizimit ka deklaruar se nuk...

Kolegji Zgjedhor hedh poshtë kërkesën e PD për përsëritjen e zgjedhjeve në Qarkun e Fierit

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për përsëritje të zgjedhjeve në Qarkun e Fierit. Partia Demokratike, kërkoi përsëritjen e zgjedhjeve në këtë qark,...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...

Latest news

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...

Akuzohet për nxjerrje të sekretit hetimor, lihet në fuqi pezullimi për Artan Shkëmbin

Gjykata e e Apelit të Tiranës ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra për ish nr 2 të OFL-së Artan Shkëmbi. Ish-zyrtari i lartë akuzohet...
- Advertisement -