- Advertisement -

TAG

kreu i opozitës

Aurela Basha tregon kush e ndihmoi për gatimin

Aurela Basha, bashkëshortja e kreut të opozitës, ka ndarë të shtunën një moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në instagram. Është momenti i...

A do votojë Rama numrin 9? Basha: Ai e ka kuptuar se do të humbasë në 25 Prill

I ftuar në emisionin “Abc e mëngjesit”, kreu i opozitës Lulzim Basha u ka bërë thirrje qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike pasi sipas...

Basha: 25 prilli u jep fund 8 viteve dështim, rihapim universitetin, përfundojmë Rrugën e Arbrit

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me intelektual të qytetit të Dibrës. Në këtë takim ata veçuan emigracionin si një fenomen negativ...

Çfarë do të bëjë Lulzim Basha në 100 ditët e para si Kryeministër? Kreu i opozitës zbulon 3 prioritete

Çfarë do të bëje në 100 ditët e para? Kemi një plan punë të detajuar. Pjesë e planit është nisja pa vonesë e disa objektivave....

Basha takon banorë që kanë probleme me legalizimet: Ja si do veproj kur të vij në qeveri

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është takuar me banorë të ish-Uzinës së Autotraktorëve, që kanë probleme me legalizimin dhe shtëpitë e prishura. Banorët thonë...

Basha prezanton Programin e PD për Energjinë: Shqipëria, qendër për furnizimin e mbarë Ballkanit

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka prezantuar ditën e sotme programin e Partisë Demokratike për Energjinë Elektrike dhe karburantet në Shqipëri. Gjatë fjalës së tij...

Manipulimi me viktimat e COVID-19/ Basha: Rama po shkatërron provat, prokuroria të veprojë shpejt

Kreu i opozitës Lulzim Basha i pyetur nga gazetarët në lidhje me denoncimin shokues të bërë mbrëmjen e djeshme për manipulim qeveritar me numrin...

Basha: Vendi është drejt një kolapsi ekonomik, PD ka planin e rimëkëmbjes

Lideri i opozitës Lulzim Basha u shpreh se një nga arsyet e përhapjes së COVID-19 është mungesa e testimeve. Në një konferencë për mediat,  Basha...

Basha sfidon publikisht Ramën: E ftoj në debat, por dosjet ia kam bërë gati. Pas 25 prillit e pret burgu (film)

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka thënë gjatë një interviste për “Çim Peka live” që nuk do të ketë kurrë bashkëqeverisje me Edi Ramën. “Dosjet...

Homazhe për Azem Hajdarin/ Basha, thirrje rinisë: Të mos shohin ikjen si zgjidhje

Kreu i opozitës, Lulzim Basha kreu homazhe në memorialin e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari në 22-vjetorin e vrasjes. Basha tha se vepra dhe sakrifica...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...
- Advertisement -