- Advertisement -

TAG

amà

Balla ndryshon në minutat e fundit paketën “anti-shpifje”, të kërcënuara edhe televizionet

Në minutat e fundit, mazhoranca ka bërë disa ndryshime përmes një amendamenti të ballës në sekondat e fundit para se ligji “anti-shpifje” të votohej...

Katër gënjeshtrat e turpshme që Edi Rama iu tha sot shqiptarëve

Nga Enton Abilekaj Me kredon morale të një "katoliku" me prindër të krishterë që është Kryeministër i një Shteti laik dhe lexon Kuranin në Parlament,...

Hakerat “Anonymous Albania” sulmojnë faqet zyrtare të AMA-s dhe AKEP: S’keni të drejtë të ndaloni lirinë e fjalës

Në një kohë kur pritet që Kuvendi të miratojë paketën "anti-shpifje" hakerat e njohur "Anonymous Albania" kanë sulmuar faqen zyrtare të AMA-s dhe AKEP....

Rama i vendosur: Ligji antishpifje kalon sot pa asnjë diskutim

Kryeministri Edi Rama u shpreh me bindje se paketa anti-shpifje do të miratohen sot nga Kuvendi. Nga foltorja e kuvendit, Rama tregoi edhe kompetencat që...

Gazetarët kundër paketës antishpifje të qeverisë

Organizatat e mediave dhe gazetarët në Shqipëri i konsiderojnë projektligjet e paketës antligjore si cënim të lirisë së shprehjes. Ato kanë paralajmëruar ndërkohë edhe...

“Ligj për t’i mbyllur gojën medias”/ Ylli Rakipi-deputetëve: Ky është një ligj fashist!

Shoqatat e gazetarëve që kanë kundërshtuar publikisht pr/ligjin për median online janë thirrur sot në Komisionin Parlamentar të Medias për të paraqitur zyrtarisht ankesat...

Vendimi i AMA për mbylljen e transmetimeve analoge/ Vokshi: Akt i pashembullt! Cënohet e drejta për informim e mbi 300 mijë qytetarëve

Pas vendimit të AMA-s për mbylljen e transmetimeve analoge në Qarkun Tiranë dhe Durrës, ka reaguar ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi. Nëpërmjet një postimi...

Shërbimet televizive, nuk duhet të lëmë të na trajtojnë si qentë!

Mos kujtoni se merrni shërbime televizive pa pagesë! Mos të bëhemi budallenj! Mijra vetë kanë reaguar vetëm në këtë faqe kundër faktit të një shërbimi të...

OSBE- Ramës: Ndrysho ligjin për mediat online në Shqipëri

Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias Harlem Desir ka bërë kërkesë që qeveria “Rama” të rishikojë ligjion për lirinë e medias. Desir shprehet se...

RTSH transmeton këngë të këngëtares serbe, AMA: Këto raste krijojnë ndjeshmëri negative

Autoriteti i Media Audiovizive (AMA) i ka bërë së fundmi vërejtje Radio Televizionit Publik Shqiptar pasi transmetonte këngë të këngëtares serbe Svetlana Ceca Raznatovic. Kujtojmë...

Latest news

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...
- Advertisement -