- Advertisement -

TAG

amà

Korrupsion me Çapjat, lirohet gazetarja Musta

Gazetarja 40-vjeçare Suela Musta, anëtare e AMA-s është lënë sot nga Gjykata e Elbasanit nën masën arrest shtëpie pasi akuzohet për korrupsion për shkak...

Suela dhe përbindëshat e Rilindjes!

Nga Dritan Kaba SUELA DHE PERBINDSHAT E RILINDJES! Arrestohet Suela Musta se paska votuar për nje licenncë kabllori skandaloz, që mund të shkojë maksimumi si investim...

Procesi “i komplikuar” i dixhitalizimit të transmetimeve

Dilfirus VRIONI – Përgjegjëse për Marrëdhëniet me Jashtë dhe Publikun në AMA Ditët e fundit fatmirësisht u fol në media për procesin e dixhitalizimit të...

Vetëm 24 orë digjitalizim, rikthehet transmetimi analog. AMA: Qytetarët që e paguan s’kanë humbur

AMA ka shtyrë deri në 15 Janar 2019 procesin e digjiitalizimit për qytetin e Tiranës dhe të Durrësit, më pak se 24 orë nga...

Transmetimi digjital, Rama: S’fiket sistemi i vjetër pa siguruar akses për këdo në sistemin e ri

Për 24 orë AMA ka ndërprerë transmetimin televiziv analog për Tiranën dhe Durrësin, por në mënyrë të papritur digjitalizimi u shty edhe për 4...

Selena Gomez kthehet bionde, tërheq vëmendjen me performancën e saj në “AMA”

Selena Gomez është shfaqur në ceremoninë e "American Music Awards", më ndryshe se asnjëherë tjetër. Selena ka vendosur të bëhet bionde. E veshur me një...

ILDKPKI nis hetimin për pasurinë e kreut të AMA, Gentian Sala

ILKPKI: Hetimi do të shtrihet edhe tek familjarët e tij  Inspektoriati i Lartë i Deklarimit të Pasurisë (ILDKPKI)  ka filluar hetimin pasuror për Kryetarit të...

Bebe Rexha ndër të veshurat më keq në AMA. Shikoni kush u vesh më bukur (foto)

Si çdo nëntor, eventi American Music Awards që ndryshe njihet AMA, vlerëson me një çmim të gjithë talentet kontemporane të muzikës. Megjithatë muzika nuk është...

Selena Gomez i thyen zemrën botës në AMA (video)

Selena Gomez ishte e mbytur nga lotët ndërkohë që po fliste për betejën e saj me ankthin dhe depresionin në skenën e American Music...

Nuanca

Nga Artan Fuga Ka gjëra që bëhen, ka edhe gjëra që duken sikur nuk bëhen dot, por përsëri bëhen, ka edhe gjëra që nuk duhen bërë, por...

Latest news

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...
- Advertisement -