Suela dhe përbindëshat e Rilindjes!

Duhet të lëçisni

Studimi francez: Ja sa reaksione me pasoja të rënda shkaktojnë Pfizer, Astra Zeneca dhe Moderna

Epidemiologu Ilir AliMehmeti ka shpërndarë në rrjetin e tij facebook studimin më të fundit francez në lidhje efektet anësore të vaksinave anti-Covid, ku përfshihen...

PDIU, Idrizi në Fier: “Pashallarët e kuq” kundër Çështjes Çame; detyrimi ynë të mbrojmë identitetin kombëtar

Në një takim me anëtarët e Shoqatës Patriotike “Çamëria” dhe PDIU-së në Fier, Kreu i partisë Shpëtim Idrizi u shpreh se shqiptarët e Çamërisë...

Situata shumë e rëndë/ Infektivi dhe Sanatoriumi nuk kanë asnjë vend bosh

Të dyja spitalet kryesore të COVID-19 në vend janë plotësisht të mbushura. “BalkanËeb” shkruan se para Infektivit situata ka qenë e qetë por nuk ka...

SHBA-ja miraton vaksinën e Johnson & Johnson

Rregullatori për barna në Shtetet e Bashkuara ka miratuar për përdorim vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Johnson & Johnson. Kjo vaksinë administrohet përmes një...

Nga Dritan Kaba

SUELA DHE PERBINDSHAT E RILINDJES!
Arrestohet Suela Musta se paska votuar për nje licenncë kabllori skandaloz, që mund të shkojë maksimumi si investim 50 mijë euro, ndërsa ajo që firmosi koncensionin e Milot- Balldren 260 milion euro një individi që merrte asistencë sociale gëzon milionat me roje shteti.
Kjo është Rilindja!
Ndërsa Damiani i dha dy tendera 32 milion euro me letra fallco është i lumtur me gurune. Firmosi edhe 230 milion për dajen e nipit që merrte asistence sociale.
Sajmir Tahiri shijon lirinë me eskursione dhe me avokat Edi Ramën.
Ilir Beqja i pashqetësuar konsumon koncensionet me të llahtarshme në shëndetësi. Ku vetëm në një prej koncensioneve, atë të Vilmes, shteti deri tani ka paguar plot 7 milion euro për punë të pakryer. Ndërsa në vetvete është koncensioni dhe shërbimi me i pavlefshem për qytetarët.
Sa do rendisja, po u lodha mu ngritën edhe nervat. Mund të bëhet libër me shumë vëllime. Ka plot. Nga fikja e radareve, tek skandalet e rilicensimit te universiteteve. Nga tenderat korruptive te ilaçeve te skaduara tek lirimi i banditeve., të dyja njesoj vrasin. Nga tenderat “sekrete” tek anuzimet me doganat. Nga skandalet me areoporte tek grabitja e tokës publike te teatrit. Mga ligji korruptiv antikushtetues i dividentit, tek koncensioni i Orikum – Dukat.
Deri tani janë të pa “kapur” nga ky shtet mafioz me plot kuptimin e fjales të gjithë shefat e lanoratereve të kokaines dhe heroinës. Drejtoret e policisë që janë në kërkim, vazhdojnë pushimet të qetë.
Kjo është Rilindja. Këta janë nijte e etërve. Hakmarrja e tyre nuk do ndalet, nëse nuk e ndalim tani.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Studimi francez: Ja sa reaksione me pasoja të rënda shkaktojnë Pfizer, Astra Zeneca dhe Moderna

Epidemiologu Ilir AliMehmeti ka shpërndarë në rrjetin e tij facebook studimin më të fundit francez në lidhje efektet anësore të vaksinave anti-Covid, ku përfshihen...

PDIU, Idrizi në Fier: “Pashallarët e kuq” kundër Çështjes Çame; detyrimi ynë të mbrojmë identitetin kombëtar

Në një takim me anëtarët e Shoqatës Patriotike “Çamëria” dhe PDIU-së në Fier, Kreu i partisë Shpëtim Idrizi u shpreh se shqiptarët e Çamërisë...

Situata shumë e rëndë/ Infektivi dhe Sanatoriumi nuk kanë asnjë vend bosh

Të dyja spitalet kryesore të COVID-19 në vend janë plotësisht të mbushura. “BalkanËeb” shkruan se para Infektivit situata ka qenë e qetë por nuk ka...

SHBA-ja miraton vaksinën e Johnson & Johnson

Rregullatori për barna në Shtetet e Bashkuara ka miratuar për përdorim vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Johnson & Johnson. Kjo vaksinë administrohet përmes një...

Mungesa e ujit të pijshëm në fshatrat e Vlorës, banorët tregojnë vuajtjet: I mbushim me bidona, asnjë të mirë s’i kemi parë kësaj qeverie

Mungesa e furnizimit me ujë të pijshëm është një çështje problematike për qytetin e Vlorës dhe fshatrat e zonës. Një ndër fshatrat ku banorët po...