- Advertisement -

TAG

amà

“Rama është kërcënimi kryesor”, Vokshi pas raportit të Venecias: AMA dhe RTSH po bëhen institucione partiake

Ish-deputetja e PD Albana Vokshi ka reaguar pas raportit final të Komisionit të Venecias, duke u shprehur se paketa anti-shpifje nuk është gati për...

Rrezikohet të rritet tutela e qeverisë mbi AMA-n? Tre këshilltarë të “Ramës” në garë për postin e kryetarit

Tre këshilltarë të qeverisë “Rama” dhe drejtori i Informacionit i Bashkisë së Tiranës konkurrojnë mes tyre për postin e kreut të AMA –në dukje...

Komisioni i Venecias “hedh poshtë” paketën Antishpifje: Qeveria duhet ta rishikojë, e pazbatueshme!

Komisioni i Venecias i sugjeron qeverisë shqiptare që të rishikojë paketën antishpifje, për të cilën Këshilli i Europës kërkon mendimin e këtij institucioni. Ligji vuan...

Top Channel dhe racizmi me “intelektualët kukësianë”

Në portalin Gazeta Shqip, një botim i Top Media Group (grupi mediatik që zotëron edhe Top Channel midis të tjerave), dje më zuri sytë...

AMA/ Kandidatët për kryetar, pjesë e rëndësishme e propagandës socialiste

Kryetari i ardhshëm i Autoritetit të Mediave Audiovizive (AMA) do të jetë një funksionar i lartë politik socialist. Në garën për kryetar të këtij institucioni...

“Kapja” e AMA-s/ Zbulohen CV-të e kandidatëve për kryetar

Prej ditësh opinion publik ka ndjekur me vëmendje shqetësimet e opozitës dhe disa mediave të mëdha në vend lidhur me përzgjedhjen e bordit drejtues...

Drejtori i Këshillit Shqiptar të Medias për anti-shpifjen: AMA mund të falimentojë mediat me gjoba

Drejtori i Këshillit Shqiptar të Medias, Koloreto Cukali, në një intervistë të dhënë, thotë se përmes ligjit anti-shpifje, AMA do të marrë më shumë...

Vokshi: Një procedure korruptive, Rama po tenton të kapë AMA-n duke shkelur ligjin (film)

Ditën e sotme, ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, ka sulmuar Kryeministrin Edi Rama duke e akuzuar se po tenton kapjen e Autoritetit të Mediave...

Mbërrin sot në Tiranë, zbardhet agjenda e Komisionit të Venecias

Ditën e sotme delegacioni i Komisionit të Venecias pritet që të zhvillojë një vizitë zyrtare 3 ditore në Tiranë. Vizita është në kuadër të dhënies...

VOA: Mediat shqiptare kanë probleme me etikën, më të rrezikuarit fëmijët (film)

Përfaqësues të organizatave që monitorojnë ecurinë e medias në Shqipëri, raportojnë disa probleme në lidhje me etikën, të dhënat personale dhe të drejtat themelore...

Latest news

Vjosa Osmani: Nuk pranojmë ide që prekin kufijtë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka thënë të premten se autoritetet e këtij shteti nuk pranojnë ide që prekin kufijtë dhe e bëjnë Kosovën...

Arrestimet në Dibër për blerje votash, Rama: Njerëz pa lidhje me ne, duan të baltosin PS

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me arrestimet në Dibër për blerje votash. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama deklaron se po akuzojnë, inskenojnë kapje...

Dibër/ Topat me lekë për blerje votash, arrestohen dy militantët e PS (Film)

Një makinë me rreth 5 milionë lekë të vjetra të destinuara për blerjen e votës, është bllokuar dje nga mbështetësit e opozitës në zonën...

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...
- Advertisement -