- Advertisement -

TAG

Agron tufa

Krimet e komunizmit/ Tufa paraqet raportin vjetor në Parlament. Braho: Ky studiues po luan me zjarrin!

Krimet e komunizmit kanë ngjallur debat këtë të enjte në Kuvend, ku drejtori i Institutit të Studimit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit, Agron...

Rezoluta e re për krimet e komunizmit: Qëndrojini strikt fakteve

Parlamenti pritet të miratojë sot rezolutën e re për Institutin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit, konkretisht për luftën e Dytë Botërore dhe krimet...

Agron Tufa i përgjigjet Spartak Brahos: Dëshpërimi i enveristëve ka një shkak

Drejtori i Institutit të krimeve të Komunizmit Agron Tufa, ka sqaruar akuzat dhe ofendimet që i janë bërë prej deputetit Spartak Braho. Në një reagim...

Sulmet ndaj Agron Tufës, PD: Të frymëzuara nga ish-oficerët e Sigurimit

Partia Demokratike dënon sulmet ndaj Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit dhe drejtuesit, Agron Tufa. Në një deklaratë për mediat, PD thotë...

Agron Tufa replika Pëllumb Xhufit: Unë fshatar, ai qytetar metropoli nga Progonati i Kurveleshit

Nga Agron Tufa Nuk ma merrte mendja se do më dilte prapë përpara historiani enverist Pëllumb Xhufi. E kisha hedhur publikisht “nokdaun”, fiks një vit...

Agron Tufa: Spartak Braho më sulmon se kam gjetur vrasësit

Kreu i Institutit të Studimeve të Pasojave të Komunizmit, Agron Tufa ka folur për sulmet dhe debatet që ka me deputetin e PS-së Spartak Brahon dhe ...

“Kërkojnë të rikthejnë komunizmin”, Agron Tufa padit Brahon dhe 4 të tjerë

Kreu i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa ka dorëzuar sot në prokurori padinë penale ndaj disa personave publik që...

Spartak Braho kërcënon Agron Tufën. Shkrimtari: Nëse më ndodh gjë mua apo familjes time dihet nga kush e kam (film)

Deputeti i PS-së, ish-prokurori i komunizmit, Spartak Braho ka sulmuar shkrimtarin Agron Tufa në lidhje me punën e tij në zbardhjen e krimeve të...

Samiti II i Diasporës, real apo fasadë?

Në Tiranë janë mbledhur me qindra përfaqësues të mërgatës shqiptare për të marrë pjesë në Samitin e Dytë të Diasporës. Intelektualë paralajmërojnë për politizimin...

Shkrimtari Tufa: Fevziu servil, derr i kënaqur dhe dështak në të gjitha fushat e artit e dijes

“Fëmijët e diktaturës” ka qenë tema e trajtuar në "Opinion" e cila është pasuar nga jo pak diskutime. Gjatë emisionit Fevziu e ka quajtur "të...

Latest news

Përhapja e variantit Delta, Greqia rrezikon mbylljen e ishujve turistikë

Autoritetet greke po mendojnë vendosjen e kufizimeve të reja madje dhe mbylljen e disa ishujve turistikë në vend. Shkak për këtë është rritja e...

Thyen orën policore dhe lejuan muzikën, gjobiten 3 biznesmenë në Durrës

Shërbimet e Policisë vijojnë monitorimin e lokaleve që organizojnë aktivitete me muzikë jashtë orarit të përcaktuar për mbyllje në kundërshtim me masat anti-Covid. Uniformat blu...

Fluks automjetesh drejt bregdetit, Policia Rrugore-shoferëve: Shmangni qarkullimin brenda Vlorës

Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të shmangin qarkullimin brenda qytetit të Vlorës dhe të përdorin BYPASSI-in duke u futur...

I mori varësen me forcë, arrestohet i riu i shpallur në kërkim për disa grabitje në Shkodër

29-vjeçari K.A., banues në lagjen “Partizani”, në Shkodër ka rënë prangat e policisë pasi i mori më forcë varësen nga qafa një qytetareje në...

Shpërthimi i zjarreve në Turqi, qeveria evakuon turistët

Turistët janë evakuuar nga plazhet në jug-perëndim të Turqisë,  pasi shpërthimi i zjarreve po kërcënon tashmë hotelet dhe shtëpitë përreth. Anijet bregdetare turke –...
- Advertisement -