Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Spartak Braho kërcënon Agron Tufën. Shkrimtari: Nëse më ndodh gjë mua apo familjes time dihet nga kush e kam (film)

Nga 27.al 1

Deputeti i PS-së, ish-prokurori i komunizmit, Spartak Braho ka sulmuar shkrimtarin Agron Tufa në lidhje me punën e tij në zbardhjen e krimeve të komunizmit.

Braho kërcënoi se do të kërkonte largimin e tij si drejtor të Institutit të ish-të Përndjekurve dhe të Dënuarve Politikë.

“Akuzat e Spartak Brahos dhe mllefi i tij, nuk ka asnjë lidhje me institutin. Ne nuk kemi lidhje me asnjë forcë politike. Ne jemi një Institut që kemi mbledhur rreth vetes shumë studiues”, është shprehur Tufa.

Duke folur me studion e syri.net, Tufa është shprehur se Instituti i ish-të Përndjekurve ka një mision të shpëtimit të kujtesës të persektuarve të diktuarës.

“Sjellja e Brahos është një shantazh, një kërcënim, sepse pas Brahos fshihet Sigurimi i Shtetit me background-in e tij. Nëse më ndodh mua diçka apo familjes time ai do te jetë përgjegjës. Është një kërcënim direkt për mua.

Kur kërcënimi vjen nga Spartak Braho, pasi e shkuara e tij është me Sigurimin. Unë do të vijoj detyrat e mia, pavarësisht kërcënimeve dhe shantazheve”, është shprehur Tufa gjatë intervistës së tij.

/syri.net/

Loading...

Komente (1)

  1. Pd eshte plehra dhe shkatrusja e shqiptarve sepse me politiken e saj vetem deme i ka sjelle Shqiperise.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej