- Advertisement -

TAG

Sigurimi i Shtetit

Kel Demi: Pas 30 vjetësh të Dhjetorit Edi Rama ushtron diktat. Ata që sot punojnë për Rilindjen janë si ish-bashkëpunëtorët e Sigurimit të Shtetit...

30 vjet pas Lëvizjes së Dhjetorit, Edi Rama guxon të vjedhë historinë. Do të shfaqet si liberator, por pas 30 vjetësh ka instaluar diktaturën. Ata...

Shkodër, 16 nëntor 1990/ Hapet Xhamia e Plumbit. Hafiz Sabri Koçi: Vëllezër dhe motra, myslimanë, katolikë dhe ortodoksë, mbi të gjitha shqiptarë…

Nga Kastriot Dervishi Pas ceremonive të 4 dhe 11 nëntorit 1990 të vëllezërve katolikë, më 16 nëntor 1990 u mbajt po në Shkodër ceremonia e...

Tronditëse/ Agron Tufa nxjerr pseudonimi i Gramoz Ruçit si bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Kryetari i Kuvendit nuk reagon…

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, numri dy i shtetit ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit me pseudonimin "cigarja". Lajmin e bën me dije...

Një ish-spiun i Sigurimit në krye të Policisë së Shtetit

“Edi Rama dhe Sandër Lleshaj emërojnë nëndrejtor të Policisë së Shtetit, Albert Dervishajn, i cili rezulton ish-bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit gjatë diktaturës”,- është...

Unë e njoh Martin Camajn

Nga Erl Kodra Me Sigurimin e Shtetit, për herë të parë jam përballur në rininë time të hershme. Isha vetëm 16 vjeç, një gjimnazist që...

Tragjedia e Maks Velos, si u spiunua nga vjehrra austriake (dokumentet sekrete)

Historia e jetës së Maks Velos, arkitekti që u nda nga jeta në 7 maj, është ndoshta një simbol se si funksiononte komunizmi duke...

Koha kur poetët pushkatoheshin për një poezi!

Nga  Aleksandër Biberaj KOHA KUR POETËT PUSHKATOHESHIN PËR NJË POEZI! VILSON BLLOSHMI QË U PUSHKATUA NË MOSHËN 29 VJEÇARE PËR POEZINË "SAHARAJA" SOT DO TË MBUSHTE...

Ke nderuar kriminelët/ Veliaj pritet me protestë në takim (film)

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, u shfaq në një ekspozitë që i dedikohej të zhdukurve me forcë gjatë diktaturës komuniste. Ai mori...

Strazimiri: Rama po përdor kupolën e Policisë së Shtetit për represion ndaj shqiptarëve

Ish-deputeti demokrat Gent Strazimiri akuzon kryeministrin Edi Rama se po përdor për represion ndaj shqiptarëve kupolën e Policisë së Shtetit. Në një dalje për mediat...

Kur gjyqin ta bën populli: “tërmet Damian”, “hë vëlla”…

Nga Avni Nezaj Votime si këto nuk kishim parë që nga koha e Dullës. Rilindja vuri në rresht Partinë Socialiste me urdhër e pa urdhër,...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -