- Advertisement -

TAG

shkrimtari

Kim Mehmeti: Piktori, një arushaxhi, jo burrështetas! Do e godisja po të më afrohej… (film)

Shkrimtari Kim Mehmeti ka thënë se do i binte me mikrofon kokës po t’i afrohej. “Piktori ka jetuar dhe do jetojë në bazë të grindjes...

Shkrimtari Roberto Saviano: Klanet e Tiranës dhe Shkodrës kontrollojnë drogën në Romë

Atentati ndaj një 38-vjeçari shqiptar në plazhin e Torvaianica në periferi të Romës ka tërhequr një vëmendje të madhe në shtypin italian. Bëhet fjalë...

“Striptizmi”, Kollçaku përplaset me Albatros Rexhaj: Dyshoj nëse i ke shkruar vetë librat e tu (film)

Në studion e “Abc-ja e Mëngjesit” u zhvillua një debat për një ndër profesionet që ende mbetet një tabu, striptizmin. Gjatë emisionit Ina Kollçaku...

Si u fundos Bilal Xhaferri pas kritikës tek Lidhja e Shkrimtarëve të romanit “Dasma” të Ismail Kadaresë (film)

Pak ditë më parë në qytetin e Sarandës, u përurua obelisku kushtuar Bilal Xhaferrit, shkrimtari i talentuar i viteve '60, që diktatura komuniste e...

Besnik Mustafaj në Radio 3 të RAI: Mos të bëhet propagandë sikur 30 mjekët po shpëtojnë Italinë (audio)

Gjatë një emisioni në Radio 3 të RAI është komentuar gjerësisht akti i dërgimit të 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali, ku biseda...

Mëkati i EnKel Demit, libra në kohën e politikës

Nga Lorenc Vangjeli Ka të paktën tre vjet që nëpër Tiranë bën xhiro një frazë që nuk ka hiç të bëjë me një hyner që...

Dikush vdiq sot në Tiranë…

Nga Elvira Dones Dikush vdiq sot në Tiranë. Quhej Mehmet Myftiu. Për shumë të rinj, por edhe për të tjerë, emri nuk thote ndoshta asgjë. E...

Spartak Braho kërcënon Agron Tufën. Shkrimtari: Nëse më ndodh gjë mua apo familjes time dihet nga kush e kam (film)

Deputeti i PS-së, ish-prokurori i komunizmit, Spartak Braho ka sulmuar shkrimtarin Agron Tufa në lidhje me punën e tij në zbardhjen e krimeve të...

Zbulohen të dhënat për aeroportin e Kukësit më 1941, më 1939 Ibrahim Kodra udhëtonte me avion

Një fletë e shkëputur nga një kalendar i vjetër enciklopedik të befason me kujtesën që sjell. Shkrimtari dhe studiuesi i njohur, Petrit Palushi ka...

Fatos Kongoli në spital, shkrimtari: Nuk kam forcë ta përballoj, kam nevojë për ndihmën e shtetit

Fatos Kongoli është i shtruar në spital. Shkrimtari i njohur u është nënshtruar dy ndërhyrjeve kirurgjikale javët e fundit dhe gjendja e tij është...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -