- Advertisement -

TAG

Agron tufa

Agron Tufa deklaratë të fortë për “DW”: U kërkova ndihmë ambasadave, por nuk m’u përgjigjën!

Prej disa muajsh ish-drejtori i ISKK Agron Tufa kanosej nga ithtarët e regjimit të vjetër. Ai ka kërkuar azil politik në Zvicër. Tufa i...

Nuk ka ikur Agron Tufa, por ju të gjithë

Nga Artan Gjyzel Hasani Ikja e Agron Tufës është me e rëndë se ikja e Kadaresë, në kohën kur diktatura numëronte ditët e fundit të...

Agron Tufa kallëzon Spartak Brahon dhe Fatos Tarifën për fyerje e shpifje, zbardhet padia

Nga një vend i BE-së ku ka kërkuar azil politik, ish-drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit Agron Tufa padit...

Spartak Braho kërcënon përsëri Agron Tufën: Edhe atje ku ka kërkuar azil politik të mos gjejë vrimë ku të futet…

I menjëhershëm ka qenë reagimi i shkrimtarit Agron Tufa pas një artikulli të publikuar nga deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho. Tufa, i cili...

Gazetari i njohur: Të arrestohet Spartak Braho!

Gazetari dhe publicisti i mirënjohur, Emin Azemi ka reaguar shumë ashpër ndaj kanosjes me jetë që Spartak Braho ka bërë publikisht ndaj shkrimtarit Agron...

Kërcënimet me jetë/ Agron Tufa kërkon strehim politik në Zvicër

Agron Tufa, drejtori ekzekutiv i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave te Komunizmit në Shqipëri (ISKPK) ka kërkuar strehim politik në në Zvicër...

Agron Tufa flet për kërcënimet: Gjyqin ma kanë bërë prej kohësh, tani presin vetëm ekzekutimin (film)

“Pse nuk e vrisni? Në autobus, ekzekutojeni!”. Janë këto kërcënimet me vdekje që gazetari Agron Tufa merr rregullisht  prej 6 muajsh për vete dhe familjen...

Kërcënohet me jetë Agron Tufa/ PD apel organeve të ligjit: Të fillojnë hetimet

Partia Demokratike ka reaguar ditën e sotme lidhur me sulmet e vazhdueshme dhe kërcënimet me vdekje që i janë drejtuar Agron Tufës. Në një deklaratë...

Agron Tufa flet për ndryshimin e ligjit nga PS: Mentalitet i kohës së komunizmit

Parlamenti i kontrolluar nga Partia Socialiste po ndryshon një ligj të vitit 2010 që krijoi një institucion për studimin e periudhës komuniste. Kryetari i...

#Edheune/ Agron Tufa: Lëreni të çmendurin drejt greminës

Nismës qytetare #Edheune kundër votimeve monopartiake të ditës së nesërme, i është bashkuar edhe drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -