- Advertisement -

TAG

Agron tufa

Letra e magjishme e shkrimtarit shqiptar për nënën e 5 fëmijëve të tij

Nga Agron Tufa Vanushja ime e shtrenjtë, Eshtë një orë e pazakontë për të shkruar dhe, akoma më e pazakontë, për të shkruar një letër për...

I përndjekuri: Jo vetëm Nishanin, kam parë edhe Ridvan Boden me foton e Enverit

Ish-i përndjekuri politik, Lekë Frroku thotë në një intervistë me poetin Agron Tufa se ai ka parë edhe deputetin demokrat, Ridvan Bode me fotografinë...

Agron Tufa-Diana Çulit: “Vrasëse”, si ju zë gjumi natën?! Kërko falje publike

Drejtori i për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit, Agron Tufa, e ka cilësuar, shkrimtaren Diana Çulin si "vrasëse" për recensën e saj...

Agron Tufa: Ja dokumentet që vërtetojnë Diana Çulin si vrasëse të dy poetëve

Shrimtari Agron Tufa  i është përgjigjur  të gjithë  atyre që e kanë marrë në mbrojte shkrimtaren Diana Çuli e cila akuzohet se ka firmosur pë...

Agron Tufa: Historia e krimeve të komunizimit të hyjë në tekstet shkollore

Kreu i Institutit:  Shifra e të pushkatuarve shumë herë më e lartë se ajo e deklaruara zyrtarisht Drejtori i Institutit të Studimeve të Krimeve të...

Latest news

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...
- Advertisement -