- Advertisement -

TAG

Agron tufa

Letra e magjishme e shkrimtarit shqiptar për nënën e 5 fëmijëve të tij

Nga Agron Tufa Vanushja ime e shtrenjtë, Eshtë një orë e pazakontë për të shkruar dhe, akoma më e pazakontë, për të shkruar një letër për...

I përndjekuri: Jo vetëm Nishanin, kam parë edhe Ridvan Boden me foton e Enverit

Ish-i përndjekuri politik, Lekë Frroku thotë në një intervistë me poetin Agron Tufa se ai ka parë edhe deputetin demokrat, Ridvan Bode me fotografinë...

Agron Tufa-Diana Çulit: “Vrasëse”, si ju zë gjumi natën?! Kërko falje publike

Drejtori i për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit, Agron Tufa, e ka cilësuar, shkrimtaren Diana Çulin si "vrasëse" për recensën e saj...

Agron Tufa: Ja dokumentet që vërtetojnë Diana Çulin si vrasëse të dy poetëve

Shrimtari Agron Tufa  i është përgjigjur  të gjithë  atyre që e kanë marrë në mbrojte shkrimtaren Diana Çuli e cila akuzohet se ka firmosur pë...

Agron Tufa: Historia e krimeve të komunizimit të hyjë në tekstet shkollore

Kreu i Institutit:  Shifra e të pushkatuarve shumë herë më e lartë se ajo e deklaruara zyrtarisht Drejtori i Institutit të Studimeve të Krimeve të...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -