Superbasti/ Murinjo vs Guardiola, a do të ketë shtrëngim duarsh në derbi?

Duhet të lëçisni

Ky është turku që i ofroi para në këmbim të votës një 24-vjeçari në Vlorë

Ky është 23-vjeçari turk i cili është proceduar penalisht në gjendje të lirë sot në Vlorë për blerje të votës. Mësohet se Abdullagfur Balikçi është laborant dentar,...

Goditet banda kriminale në Shkodër, 4 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Perash”, duke goditur një rast të tentativës për shitje të farave të kanabisit, me qëllim kultivimi, një...

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

 

Të hënën në Kinë miqësorja Junaitid – Siti, trajneri katalanas qetëson situatën: “Jemi njerëz të civilë”

Mbërrin edhe derbi i parë i Mançesterit, me Jose Murinjon dhe Pep Guardiolën në krye të pankinave. Ndeshja do të luhet në kuadër të “International Champions Cup”, një turne miqësor veror dhe do të zhvillohet të hënën në stadiumin e famshëm, “Foleja e Zogut” në Pekin. Por ajo që ka ngjallur interesin e mediave, por edhe të publikut në përgjithësi, është se si do të sillen dy teknikët, të cilët në krye të Realit dhe Barcelonës kishin marrdhënie pothuajse armiqësore. “Sigurisht që ne jemi njerëz civilë”, thotë Guardiola në prag të takimit me Murinjon. “Pse mendoni se ai nuk do të ma shtrëngojë dorën? Nuk ka asnjë arsye. Ai kërkon të fitojë dhe unë gjithashtu, kjo është e gjitha. Por do të jetë një ndeshje miqësore, një miqësore e vërtetë”. Sipas trajnerit katalanas, Murinjo do t’i kthejë mançesterit të tij personalitetin e skuadrës së Aleks Ferguson. “Eshtë ende shpejt se çfarë Junaitid do të shohim, por jam i bindur se do të jetë shumë më i fortë se ai i sezoneve të fundit”. Ndërkohë “bookmakers” kanë nxituar të nxjerrin edhe favoritët. Kështu Siti është në avantazh të lehtë dhe fitorja i kuotohet me koeficientin, 2.75 për fitoren e Junaitid dhe 3,20 barazimi.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Ky është turku që i ofroi para në këmbim të votës një 24-vjeçari në Vlorë

Ky është 23-vjeçari turk i cili është proceduar penalisht në gjendje të lirë sot në Vlorë për blerje të votës. Mësohet se Abdullagfur Balikçi është laborant dentar,...

Goditet banda kriminale në Shkodër, 4 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Perash”, duke goditur një rast të tentativës për shitje të farave të kanabisit, me qëllim kultivimi, një...

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...

Presidenti i PPE Tusk thirrje shqiptarëve: Nëse doni ndryshimin, votoni ndryshimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtues të Partisë Popullore Eropiane. Presidenti i PPE, Donald Tusk, u shpreh se Shqipëria...

Basha falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan: Kush e ka të shtrenjtë Shqipërinë, kërkon ndryshim!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, falënderon komunitetin shqiptaro-amerikan, pas mesazhit të këtij të fundit se “ka ardhur koha për të përcjellë Ramën në...