- Advertisement -

TAG

derbi

Tiranës i mohohet penallti, derbi me Partizanin mbyllet pa fitues

Supersfida e javës së 6-të e Kategorisë Superiore, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit nuk ka prodhuar fitues. Pavarësisht se të dy skuadrat kishin...

Tifozët dëmtuan stadiumin e ri në Derbi, disiplina ndëshkon Partizanin dhe Tiranën

Komisioni i disiplinës ka dhënë vendimet për sa i përket javës që lamë pas në futbollin shqiptar. Parizani është dënuar më 200.000 lekë gjobë, për...

Derbi Partizani-Tirana do luhet në “Air Albania Stadium”

Derbi mes Partizanit dhe Tiranës, do luhet në “Air Albania Stadium”, tek ish-”Qemal Stafa”, i cili ka qenë historikisht shtëpia e tyre. Kampionët në fuqi...

Partizani denoncon dhunën në derbi: Mund të ndodhe një tragjedi

Klubi i Futbollit Partizani ka reaguar fortë dhe ashpër mbi dhunën e shkaktuar përpara fillimit të derbit duke e konsideruar sjelljen e tifozëve të...

Derbi ndahet në paqe. Tirana-Partizani përfundon pa gola

Mbyllet në barazim pa gola 0-0 derbi i kryeqytetit Tirana-Partizani i vlefshëm për javën e 24-rt të Kampionatit Shqiptar të Futbollit. Tashmë të kuqtë...

Siguria për derbin/ 100 stjuartë brenda stadiumit, ja si do veprojë policia

Pak orë para derbit mes Tiranës dhe Partizanit janë mësuar detajet e reja për sa i takon organizimit, ose më saktë sigurisë në këtë ndeshje....

Derbi Milan-Inter do të luhet më 4 prill

Liga Italiane e Futbollist ka përcaktuar datën dhe orën kur do të luhet derbi mes Milan dhe Inter, i vlefshëm për javën e 22-të...

Partizani skuq Tiranën

Partizani ka dalë triumfues ndaj Tiranës në derbin e kryeqytetit dhe vijon kështu luftën për titull me 3 pikë më tepër se Kukësin, i...

Derbi Inter-Milan do të luhet në mesditë

Derbi i radhës Inter-Milan këtë herë do të zhvillohet në mesditë në orën 12:30 të 15 prillit. Vendimi është marrë nga Federata Italiane e Futbollit,...

Mbaron derbi nën ndriçimin e Zotit, 1231 minuta për asgjë

Përfundon më në fund edhe derbi midis Tiranës dhe Partizanit. U deshën 20 orë dhe 31 minuta, për t’u luajtur në fushë dhe jashtë...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -