- Advertisement -

TAG

Guardiola

Siti mposht Leisterin në transfertë, shkëputet me 7 pikë (Film)

Mançester Siti ka mundur me rezultatin 0-1 Leisterin në transfertë dhe iu është shkëputur “dhelprave” me 7 pikë. Ekipi i drejtuar nga Guardiola e ka...

Guardiola numëron kupat para Champions-it dhe këmbëngul: Reali nuk është ekipi më i mirë i dekadës

Pep Guardiola vazhdon të këmbëngulë në idenë e tij se Real Madrid nuk është skuadra më e mirë e dekadës edhe pse ka fituar...

Frikë nga sulmi i tifozave, Guardiola: Liverpool është përgjegjës për sigurinë!

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka deklaruar se nuk duhet të ketë nevojë për policinë për të mbrojtur autobusin e tyre për rikthimin...

Guardiola mendon fundin e karrierës: Dua ta mbyll te të rinjtë e Barçës

I ka mbetur ende edhe një objektiv për të arritur, të fitojë Champions League me dy skuadra të ndryshme, por Pep Guardiola ka filluar...

U skualifikua nga Liverpool, Guardiola: Kampionati më i rëndësishëm se “Champions League”

Eliminimi nga Liverpool në “Champions League” duket se i djeg akoma Pep Guardiolës, pavarësisht se klubi i spanjollit, Manchester City, me fitoren kundër Tottenham...

Ibrahimovic: “Guardiola është trajneri më i papjekur!”

Sulmuesi suedez, Ibrahimovic ka rrëfyer edhe më parë marrëdhënien e tij me asaj kohe trajnerin Guardiola. Duke folur pas humbjes së United 2-1 në...

Guardiola fiton duelin e parë me Mourinion (video)

Manchester City i Pep Guardiolës ka mundur me shifrat 2-1 Manchester United në fushën e këtij të fundit, në ndeshjen e parë që sheh...

Mourinho i “rrëmben” Guardiolës talentin Brazilian

Sfida Mourinho- Guardiola përvec se do të luhet në fushë, luhet dhe në merkaton e transferimeve. Manchester Unitedi është hedhur në sulm për të transferuar...

Superbasti/ Murinjo vs Guardiola, a do të ketë shtrëngim duarsh në derbi?

  Të hënën në Kinë miqësorja Junaitid – Siti, trajneri katalanas qetëson situatën: “Jemi njerëz të civilë” Mbërrin edhe derbi i parë i Mançesterit, me Jose...

Simeone mbërrin në Milano

Një tjetër shuplakë për “tika-taka”, ndërsa Bajerni i Guardiolës ishte i mallkuar nga spanjolët. Pas Realit dhe Barcelonës eleminohet edhe nga Atletiko Atletiko e Madrid...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -