Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Siti mposht Leisterin në transfertë, shkëputet me 7 pikë (Film)

Nga Klodiana 0

Mançester Siti ka mundur me rezultatin 0-1 Leisterin në transfertë dhe iu është shkëputur “dhelprave” me 7 pikë.

Ekipi i drejtuar nga Guardiola e ka pasur shumë të vështirë këtë sfidë, pasi goli i avantazhit erdhi në minutën e 80-të.

Në minutën e 62-të të takimit, Aguero ishte ai që ka humbur një penallti, që vështirësoi punën e “qytetarëve”. Argjentinasi doli në minutën e 77-të, për t’i lënë vendin Gabriel Zhezusit, që tre minuta më pas gjeti rrugën e rrjetës.

Me këtë fitore, Siti ka shkuar në kuotën e 57 pikëve, ndërsa Leisteri mbetet në vendin e tretë me 50 pikë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej