- Advertisement -

TAG

Pekin

Vaksinat/ Reagon Ambasada Kineze: S’kemi asnjë kërkesë nga qeveria shqiptare

Një ditë më parë, Qeveria ka miratuar një Akt Normativ me anë të të cilit i jep të drejtën ministrave Arben Ahmetaj dhe Ogerta...

Testohen 70 vaksina kundër koronavirusit, ja rezultatet e tyre

Po bëhen disa muaj që korovirusi ka gjunjëzuar botën duke shkaktuar shumë viktima në botë. Për këtë arsye shume shkencëtarë kanë filluar studimet e tyre...

Gazetari shqiptar flet nga Kina për koronavirusin: Njerëzit janë shumë të frikësuar (film)

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi të madhe në Kinë, ku ka shkaktuar deri më tani 106 viktima, ndërsa raste janë shënuar edhe në vende...

Bombë pranë Ambasadës Amerikane në Pekin, dyshohet për të lënduar

Një shpërthim ka ndodhur pranë Ambasadës Amerikane në Pekin. Sipas mediave, një burrë u përpoq të hidhte një bombë artizanale në kompleksin e ambasadës, por...

Superbasti/ Murinjo vs Guardiola, a do të ketë shtrëngim duarsh në derbi?

  Të hënën në Kinë miqësorja Junaitid – Siti, trajneri katalanas qetëson situatën: “Jemi njerëz të civilë” Mbërrin edhe derbi i parë i Mançesterit, me Jose...

Latest news

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...
- Advertisement -