Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama do të vizitojë Rusinë, pritet edhe një takim me Putinin

Nga Ejona 0

Kryeministri Edi Rama në një intervistë të dhënë ka konfirmuar se do të vizitojë së shpejti Rusinë, ku pritet të takohet me Vladimir Putin, edhe pse akoma nuk është caktuar akoma një datë.

Nga Vjena, ku ndodhet për vizitë në zyrat qendrore të OSBE, Rama tha se së shpejti do të vizitojë edhe Ukrainën e SHBA-të.

“Vizita në Rusi është pjesë e axhendës të drejtuesit të OSBE, dhe është pjesë e angazhimeve që unë kam marrë. Dhe janë disa vizita që do të bëhen shumë shpejt, më të afërta janë vizitat në Ukrainë, SHBA dhe Rusi. Për datat ne presim konfirmimet”, u shpreh Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej