- Advertisement -

TAG

Vladimir Putin

Putin: Rusia e gatshme të ndihmojë në zgjidhjen e krizës në kufirin Poloni-Bjellorusi

Rusia është e gatshme të ndihmojë në zgjidhjen e krizës në kufirin Bjellorusi-Poloni, në të cilin emigrantët po përpiqen të kalojnë në vendet e...

Putin në Samit: Gjeni një zgjidhje për njohjen e certifikatave të vaksinimit

Presidenti rus, Vladimir Putin u ka bërë thirrje vendeve të G20, ekonomive më të mëdha në botë, që janë mbledhur në Romë, për të...

“Perëndimi monstruoz u mëson fëmijëve sesi të ndryshojnë gjininë”, Putin: Ky është një krim kundër njerëzimit

Vladimir Putin ka thënë se është monstruoze që fëmijëve perëndimorë u mësohet se mund të ndryshojnë gjininë e tyre. Presidenti rus, duke folur në Soçi,...

Presidenti amerikan e refuzoi, Erdogan nga “inati” takohet me Putin

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, ka zhvilluar një takim me presidentin rus, Vladimir Putin ditën e sotme. Takimi erdhi pas dështimit të një tentative për...

Vetëkarantinohet Putin, u infektua me Covid-19 pas takimit me Asadin?

Vladimir Putin është karantinuar një ditë pasi takoi presidentin sirian Bashar al Asad. Lajmi u bë i ditur nga zyrtarë të qeverisë, të cilët theksuan...

Donin ta quanin të birin Vladimir Putin, hasin në refuzimin e autoriteteve shtetërore: Nuk ju lejojmë sepse…

Një çift suedez nuk është lejuar nga autoritetet vendore që t’i vendosë djalit të tyre emrin Vladimir Putin. Autoritetet suedeze nuk lejojnë emra që mund...

Nis takimi Biden-Putin, presidenti i Zvicrës iu uron vendeve “dialog të frytshëm”

Presidenti zviceran Guy Parmelin mirëpriti presidentin e SHBA-së Joe Biden dhe presidentin rus Vladimir Putin në Gjenevë përpara takimit të tyre, duke u uruar...

Putin i jep sinjalin e parë Biden përpara takimit “kokë më kokë”

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, iu bëri thirrje të premten vendeve evropiane që kur të blejnë gazin rus të paguajnë në euro dhe jo...

Bashkimi Europian e izoloi, Lukashenko pritet nga Putin në Rusi

Udhëheqësi bjellorus Aleksandër Lukashenko shkoi në Rusi të premten për bisedime me Presidentin Vladimir Putin, në mes të tensioneve me Evropën rreth uljes dramatike...

Frika për luftë në Ukrainë, Presidenti Biden merr në telefon Vladimir Putin

Presidenti Biden theksoi angazhimin e palëkundur të Shteteve të Bashkuara për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës gjatë një telefonate sot me Presidentin e...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...
- Advertisement -