Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pikëpyetja/ A është vrarë me gjithë mend Festim Lato?

Nga 27-shi 0

Vrasja e Festim Latos është e mbuluar me mister. Burime serioze mediatike në Hagë të Hollandës thonë se lajmi nuk i vërtetë. Po kështu, shqiptarja.com kontaktoi me familjen e Latos që ndodhet në Vlorë. Vëllai, Xhemil Lato u shpreh se mbrëmjen e djeshme e kishin kontaktuar autoritetet holandeze për t’i dhënë familjes lajmin e vrasjes së vëllait në një atentat, por nuk dha më shumë detaje.

“Është e vërtetë. Më ka marrë policia holandeze direkt dhe më njoftoi. Nuk e di, kur ka ndodhur ngjarja, dje nga ora 21:00 më morën. Nuk dimë gjë më shumë. Kemi dërguar njeri atje të merret vesh. Janë edhe fëmijët atje. Kemi 4-5 ditë që kemi folur për herë të fundit, komunikoi me nënën, por nuk na kishte shprehur ndonjë rrezik. Festimi jetonte atje, por është i ndarë nga gruaja.”, tha Xhemil Lato për shqiptarja.com.

Kurse, gazetari i Report TV, Armand Xhelili udhëtoi drejt vendlindjes së tij në Panaja të Vlorës, ku të afërmit shprehen se nuk e besojnë vërtetësinë e lajmit.

Ndërkohë që policia hollandeze nuk ka bërë asnjë njoftim për shtyp në lidhje me këtë atentat, ndërsa shtohen zërat se pas këtij lajmi qëndron zhdukja e përkohshme ndaj të tretëve.

Megjithatë lajmi për vrasjen e Festim Latos vazhdon të qëndrojë në faqen e tij, por edhe të një farë kryeministri të këtij etniteti politik i çuditshëm dhe mashtrues.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej