- Advertisement -

TAG

Vlore

Covid “zbarkon” frikshëm në Vlorë/ Infektohen sanitare, edukatore, avokatë, postë e studentë!

Në Vlorë sot u konfirmuan 26 raste të reja me koronavirus, teksa infeksioni është përhapur me shpejtësi në disa institucione. Nga tamponët që janë...

Ishte nisur drejt Vlorës me kallashnikov me vete, arrestohet 43-vjeçari

Kontrolle të shtuara në të gjitha qarkun, për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje. Parandalohet një ngjarje e...

Bomba artizanale që alarmoi Vlorën e llojit tritol, pistat ku dyshon policia

Bomba e telekomanduar që u gjet mbrëmjen e djeshme në Vlorë ka tronditur qytetin, pasi ishte në lulishte, pranë rrugës kryesore, që është shumë...

Gjendet një pako e dyshuar eksploziv pranë Pallatit të Kulturës në Vlorë, policia rrethon zonën

Një pako e dyshimtë është vënë re afër një peme pranë Pallatit të Kulturës në qytetin e Vlorës. Bëhet me dije se forca të shumta...

Humb jetën i moshuari në Vlorë, i përmbyset zetori teksa punonte tokën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme rreth orës 18:30 në fshatin Trevllazër në Vlorë. Një 60-vjeçar me iniciale M.K., ka ndërruar jetë...

Mbyllet banka e nivelit të dytë në Vlorë, punonjësi i infektuar me Covid-19

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka mbyllur bankën e nivelit të dytë në Vlorë si pasojë e një punonjësi të infektuar me koronavirus. Raportohet se u është...

Ngrihen në protestë banorët e Babicës në Vlorë: Jemi prej disa javësh pa drita

Banorët e Babicës në Vlorë janë ngritur ditën e sotme në protestë pasi prej javësh nuk kanë energji elektrike. Bëhet me dije se banorët prej...

Aksident me vdekje në Orikum, mjeti përplas biçikletën, ndërron jetë drejtuesi i saj

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbërmjen e sotme në Orikum të Vlorës. Automjeti ka përplasur një biçikletë teksa viktimë ka mbetur drejtuesi i saj. Raportohet...

Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

Ashtu siç ishte parashikuar, moti i keq ka përfshirë vendin gjatë kësaj të premteje dhe pritet të vijojë edhe nesër. Nisur nga rrethanat e krijuara...

Moti i keq/ Rrëshqitje gurësh në Kaninë, lëndohet shoferi i kamionit

Si pasojë e motit të keq në Kaninë të Vlorës kanë rrëshqitur gurët. Bëhet me dije  se gurët kanë rënë në zonën ku po punohet...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -