- Advertisement -

TAG

Hagë

Fatjona Memçaj zgjidhet prokurore ndërlidhëse e Shqipërisë në Hagë

Fatjona Memçaj përzgjidhet si prokurore ndërlidhëse pranë Eurojust (Njësia e Bashkëpunimit Gjyqësor të Bashkimit Europian, Hagë). Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka zgjedhur sot kandidaturën...

U thirr për të dëshmuar në Hagë, Ali Ahmeti pritet të japë dorëheqjen, kush do të jetë pasuesi i tij?

Pas ftesës për të dëshmuar në Hagë, Ali Ahmeti mund të jepë dorëheqje nga posti i kryetarit të BDI-së, pasi procesi i dëshmisë dhe...

Ali Ahmeti e pranon: Më kanë thirrur në Hagë si dëshmitar

Udhëheqësi i BDI-së është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë lajm e ka bërë me dije vetë Ali Ahmeti në njoftimin e...

Serbët e bëjnë punën e vet. Po shqiptarët?

Nga Mehmet Elezi Beogradi ka sajuar një mal me dosje, që kriminalizojnë shqiptarët. S’ka lënë gjykatë e kancelari botërore pa i dërguar për të vërtetuar se...

4 ditë intervista në Hagë, Thaçi thyen heshtjen: Ja kur do të flasë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se sonte në orën 20:00 do të flasë për katër ditët e kaluara në Hagë. Thaçi dje ka...

Haradinaj përshëndet Thaçin: Nuk ekziston asnjë gjyq që mund të gjykojë përpjekjen e një populli për të jetuar

Ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përshëndetur Presidentin Hashim Thaçi për t’u paraqitur në Hagë përballë akuzave dhe drejtësisë. Përmes një postimi në Facebook,...

Hashim Thaçi sot përballë akuzave në Hagë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të hënën do të paraqitet në Hagë për intervistim, me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Kjo është hera e parë...

A do të japë dorëheqjen Hashim Thaçi? Flet sonte për herë të parë pas aktakuzave të Hagës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka lajmëruar përmes një postimi në rrjetet sociale se mbrëmjen e sotme do të mbajë një fjalim...

Koronavirusi/ Jon Tarifa bën këngën e rrugëve bosh (film)

Jon Tarifa artisti i mirënjohur shqiptar që jeton dhe punon në Holandë, ka realizuar projektin e tij më të ri i prekur nga rrugët...

Ambasadori tregon bisedën me Haradinajn para Sheshelit në Hagë fiilm)

Mal Berisha ish-ambasador, studiues ishte i ftuar në emisionin e sotëm ABC-ja e mëngjesit me gazetarin Enkel Demi. Berisha ka shqipëruar librin e autorit Benjamin...

Latest news

Rritja e rasteve me COVID-19, kryeministri francez: Nuk përjashtohet një lockdown i ri

Kryeministri i Francës, Jean Castex nuk e ka përjashtuar mundësinë e një bllokimi të ri. Lidhur me situatën e koronavirusit që sa vjen dhe përkeqësohet...

Qarkullonte me armë zjarri me vete, arrestohet 30-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 30-vjeçar pasi i është gjetur një armë në një çantë të vogël që mbante me vete. Po ashtu,...

Përplasja mes Elisa Spiropalit dhe Rudina Hajdarit, Abazi: Kundër spektaklit në politikë

Zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali dhe deputetja Rudina Hajdari kanë replikuar me tone të ashpra në Kuvend për kodin zgjedhor, lidhur me këtë ka...

Pas tërmetit me magnitudë 4.2, regjistrohen të tjera lëkundje gjatë natës në Cërrik e Belsh

Lëkundje tërmeti janë ndjerë përgjatë natës në qarkun e Elbasanit, ku epiqendra ka qenë Belshi. Pas lëkundjeve të forta të djeshme që u regjistruan...

Ndotja akustike/ Bushati Spiropalit: Me lavde gojore për Skënderbeun… Spiropali Bushatit: Ti je nipi i Hysni Kapos (film)

Shumë ashpër janë përplasur mes tyre Andi Bushati dhe Elisa Spiropali dje në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel. Përballja u kthye në një...
- Advertisement -