- Advertisement -

TAG

Report TV

Mesila Doda: Dhuna në Elbasan shenjë e keqe. Kryeministri nuk do që të ikë në mënyrë të paqtë (film)

Dhuna e ushtruar në Elbasan në Ditën e Verës sipas sekretares së përgjithshme të PDIU, Mesila Dodës, e dymbëdhjeta në listën e Tiranës, është...

“Kam lindur komuniste, ashtu do vdes!”, Zonja me 7.500 lekë pension: I bëj thirrje shokut Rama që… (film)

Një zonjë ka telefonuar në një emision të Report Tv dhe shprehet se kishte një kërkesë të rëndësishme për "shokun Rama" siç e quajti...

Rama i jep Bollinos miliona euro: Igli Gjelishti fitoi pa garë 12 tendera, konkurentët u skualifikuan

Plot 12 kontrata të kompanisë së Igli Gjelishtit, të akuzuar nga PD se i ka kaluar paratë në televizionin e Carlo Bollinos, rezulton se janë...

Mesila Doda: Një orë e më parë të shkojmë në zgjedhje (film)

Mesila Doda, Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së e ftuar në emisionin "5 pyetje nga Babaramo" në Report Tv është shprehur se një orë e...

Pikëpyetja/ A është vrarë me gjithë mend Festim Lato?

Vrasja e Festim Latos është e mbuluar me mister. Burime serioze mediatike në Hagë të Hollandës thonë se lajmi nuk i vërtetë. Po kështu,...

Ambasadori italian, Alberto Cutillo: Qeveria të nis urgjentisht dialogun me opozitën. Reforma pa gjysmën e elektoratit nuk bëhen (film)

Ambasadori i Italisë në Tiranë, Alberto Cutillo gjatë një interviste për Report TV thotë se qeveria nuk mund të hiqet sikur nuk ka ndodhur...

Kërcënimi/ Nikollë Lesi Edi Ramës: Do të rrethojnë Kryeministrinë, do ikësh si Fatos Nano, i veshur si fshatar (film)

Kryeministri Edi Rama nuk ia ka dalë dot mbrëmjen e djeshme përballë botuesit të gazetës "Koha Jonë", Nikollë Lesi, në emisionin “Repolitix” në Report TV. Nikollë...

“Tojota Yaris” e kapur në Durrës/ Rritet shuma, bëhet fjalë për 5 milionë euro (film)

Sasia e eurove të gjetura në mjetin tip “Tojota Yaris”, me targa AA120 SP AFR 559, sekuestruar sot në Portin e Durrësit, është rritur...

Çështja Çame/ Kryetari i PDIU, Idrizi: I kemi dhënë Greqisë 3 koncesione, ne kemi fituar vetëm vulën apostile

Reagimi i parë për lënien e Çamërisë jashtë marrëveshjes ka ardhur pikërisht nga Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi, i ftuar në Report Tv në...

Idrizi: Im atë ka lindur në Margëlliç, sot i kërkojnë ta ndërrojë pasaportën dhe ta vëjë në greqisht, Margariti

Në lidhje me bisedimet dypalëshe, kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, është shprehur se deri tani janë shtruar dhe po marrin zgjidhje vetëm çështje që...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -