“Mira Rakacolli e zbukuron qytetin”/ Kel Demi ironizon Ardi Veliun: Dua të vë portretin e tij si zbukurim në studio (film)

Duhet të lëçisni

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...

Përcillet për në banesën e fundit Gulielm Radoja, dalin pamjet nga ceremonia private (film)

Është përcjellë për në banesën e fundit aktori i mirënjohur i skenës shqiptare, Guljelm Radoja. Në ceremoninë private, pjesëmarrës kanë qenë qindra qytetarë, bashkëpunëtorë dhe miq...

Shfrytëzoi për prostitucion 15-vjeçaren, arrestohet i shpalluri në kërkim

Policia ka arrestuar një 32 vjeçar i shpallur në kërkim për prostitucion. Mësohet se Enea Sinanit, i janë vënë prangat pasi Gjykata e Apelit...

SPAK kërkon pushimin e çështjes për Met Kananin, i cilësuar si “eskobari” shqiptar

SPAK kërkon pushimin e çështjes për Met Kananin, i cilësuar si "eskobari" shqiptar. Raportohet se SPAK kërkon zyrtarisht  të pushohet çështja për Met Kananin. Ai...

Dita e sotme në “Abc-ja e mëngjesit” nisi me humor dhe batuta. Ndërsa moderatori Alban Musa po fliste për destinacionet më të bukura në vendin tonë për të kaluar pushimet e fundvitit, Enkel Demi tha me ironi njerëzit po largohen të gjithë nga kryeqyteti “përveç Mira Rakacollit që e zbukuron vendin”.

“Kush ja kanë zënë kryeqyteti që duan të largohen. Të gjithë të ikin përveç zonjës Mira Rakacolli që e zbukuron këtë qytet.”, tha Enkel Demi. Ndërkohë, në një moment tjetër duke marrë shkas nga ora e re policore e vendosur për festat e fundvitit, gazetari ironizon Ardi Veliun.

Enkeli: Kam një dilemë të madhe prej ditësh dua të vë portretin e Ardi Veliut diku këtu në studio.

Bora: Unë mendoj këtu mes dy topave.

Enkeli: Domethënë ti ke këtë lloj konsiderate që Ardi Veliu është një top.

Bora: Ose kemi vetëm fjongon, na mungon vetëm ylli.

Enkeli: Nëse e vendosim yllin a mund ta djegim pemën.

Bora: Nëse është kineze sintetike.

Enkeli: Nëse unë vendos Ardi Veliun aty do të ftoj pastaj çunat që ta djegin. /abcnews.al

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...

Përcillet për në banesën e fundit Gulielm Radoja, dalin pamjet nga ceremonia private (film)

Është përcjellë për në banesën e fundit aktori i mirënjohur i skenës shqiptare, Guljelm Radoja. Në ceremoninë private, pjesëmarrës kanë qenë qindra qytetarë, bashkëpunëtorë dhe miq...

Shfrytëzoi për prostitucion 15-vjeçaren, arrestohet i shpalluri në kërkim

Policia ka arrestuar një 32 vjeçar i shpallur në kërkim për prostitucion. Mësohet se Enea Sinanit, i janë vënë prangat pasi Gjykata e Apelit...

SPAK kërkon pushimin e çështjes për Met Kananin, i cilësuar si “eskobari” shqiptar

SPAK kërkon pushimin e çështjes për Met Kananin, i cilësuar si "eskobari" shqiptar. Raportohet se SPAK kërkon zyrtarisht  të pushohet çështja për Met Kananin. Ai...

OBSH paralajmëron për një valë të re të Covid-19 në Afrikë

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar një valë të re të koronavirusit në Afrikë. Autoritetet bëjnë me dije se vonesa me furnizimet e vaksinave dhe...