- Advertisement -

TAG

“ABC-ja e mëngjesit”

Ervin Bushati vjen në studio me numrin 12, gazetari: “Faleminderit që po bën fushatë për numrin e gruas time te lista e PD-së”, pastaj...

Deputeti i PS-së, Ervin Bushati ka qenë i në “Abc-në e mëngjesit” për të folur në lidhje me fushatën elektorale të Rilindjes. Ai erdhi...

Enkel Demi: Edi Rama ka bërë grusht shteti, në mënyrë që të mos shkojmë në zgjedhje (film)

Të mërkurën kontrollorët e AlbControl u futën në grevë për shkak të uljes së pagës. Nga mëngjesi i ditës së djeshme aeroporti i Rinasit është...

Artan Koni: Qytetarët pasi marrin dozën e parë të vaksinës nuk regjistrohen në sistem (film)

Mjeku Artani Koni në një lidhje me Skype në emisionin “Abc-ja e mëngjesit” u shpreh se procesi i vaksinimit nuk po shkon siç duhet....

La postin si nënkryetar bashkie për të kandiduar si deputet në Durrës, Florian Tahiri: Prioritet për mua Çështja Çame (film)

I ftuar në “Abc-ja e Mëngjesit” Florian Tahiri ka treguar pse la detyrën si nënkryetar i Bashkisë Durrës për të kandiduar për deputet nga...

Alfred Cako “shpërthen” ndaj atyre që nuk besuan “profecitë” e tij, iu nxjerr gishtin e mesit

Alfred Cako iu është përgjigjur kritikëve që e “masakruan” pas parashikimit të tij për pandeminë, që sipas të cilit është një “axhendë” për të...

1 vit pandemi dhe një “mal” me probleme, Pipero: Duhet të ndalohet udhëtimi jashtë Tirane

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, në ABC-ja e mëngjesit, me gazetarin Enkel Demi foli për situatën, ndryshimet, rastet e reja dhe respektimin e masave të...

Shkrimtarja e njohur shqiptare vuan nga sëmundja e rëndë, thirrje për vaksinim (film)

Shkrimtarja e njohur shqiptare, Mira Meksi vuan nga një sëmundje e rëndë. Lajmi u dha në emisionin “ABC e Mëngjesit”. Aktualisht, ajo ndihet e rrezikuar...

Kirurgia e njohur, Lida Shosha: COVID-i është futur në çdo shtëpi, përkeqësohet brenda 36 orëve (film)

Mjekja kirurge, Lida Shosha thotë: “COVID-i është futur në çdo shtëpi shqiptare dhe jo çdokush mund të përballojë shpenzimet e COVID-it, sidomos kur rastet...

Vrasja e dy motrave në Tiranë dhe trafikimi i fëmijëve, avokat Cakrani: Po zbardhen episode të ndryshme

Avokat Kujtim Cakrani, foli në Abc-ja e mëngjesit për ngjarjen e rëndë të ndodhur në Tiranë mbrëmjen e 31 dhjetorit të 2020. Cakrani tha se...

Mjekja në spitalin “Hygeia”: Virozat mund të ngacmojnë alergjitë

Mjekja alergologe në “Spitalin Hygeia”, Maria Zoto ishte e ftuar mëngjesin e kësaj të marte në emisionin “Abc-ja e mëngjesit” ku foli për alergjitë...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -