- Advertisement -

TAG

Enkel Demi

Për dashnorët e listave të hapura…

Nga Enkel Demi Kam qenë kundër listave të hapura qysh në fillim, jo se isha orakull, por vëreja zgjedhjet e Kosovës dhe produktin e tyre....

“Çmendet” Kel Demi, i kërkon Lulzim Bashës të votojë për gruan e tij, Mesila Dodën (film)

Gjatë një interviste me kryetarin e opozitës gazetari Enkel Demi nuk ka mundur të qëndrojë pa e ngacmuar politikanin. Duke thënë se nuk dëshiron...

Basha: Do bëj realitet kufizimin e mandatit të kryeministrit, maksimumi 8 vite

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mëngjesin e sotëm ishte i ftuar në emisionin “Abc e mëngjesit” me gazetarin Enkel Demi. Basha është pyetur...

Ervin Bushati vjen në studio me numrin 12, gazetari: “Faleminderit që po bën fushatë për numrin e gruas time te lista e PD-së”, pastaj...

Deputeti i PS-së, Ervin Bushati ka qenë i në “Abc-në e mëngjesit” për të folur në lidhje me fushatën elektorale të Rilindjes. Ai erdhi...

Përdorimi i të dhënave të qytetarëve për fushatë, Kel Demi: Të pacipë! Do na fusin qese droge në makinë (film)

Enkel Demi ka reaguar sërish për përdorimin e të dhënave nga ana e qeverisë për qëllime fushate. Në “Abc-në e mëngjesit”, ai argumentoi rreziqet që...

Kel Demi shqetësohet për Edi Ramën: Duket i plakur, i lodhur, astmatik. Ata që ka afër, bënë paranë e dynjasë me të, t’i bëjnë...

Gazetari Enkel Demi është shprehur shumë i shqetësuar për gjendjen shëndetësore të kryeministrit Edi Rama. Ai mori shkas nga intervista e mbrëmjes së të enjtes,...

Kel Demi dhe djali japin mesazhin emocionues për Mesila Dodën: 30 vjet që rrugëtoj me të, është shoqja ime më e mirë (film)

Një moment shumë interesant i programit “E ardhmja është vajzë” ishte pikërisht mesazhi i gazetarit dhe moderatorit të njohur, Enkel Demi, ndaj bashkëshortes së...

Libri “Ora e ligë” bën bujë në mediat italiane: Ky roman është një magji e pastër

Nga Raffaele Polo Tom Kuka është pseudonimi i përdorur nga shkrimtari dhe gazetari shqiptar Enkel Demi. Në këtë roman, botuar nga Besa (faqe 156, euro...

Kel Demi: Edi Rama, ky erdoganist i pabërë synet (film)

Pas marrjes pjesë në kongresin e partisë së Erdoganit, Edi Rama erdhi e zuri vend poshtë Skënderbeut të kërkonte mandatin e tretë, meqë solli...

Tom Kuka na dhuron një letërsi moderne mbi një histori të vjetër

Ca fjalë të thjeshta drejtuar një lexuesi të pakualifikuar, për një vepër të kualifikuar. Nga Leonard Veizi Në thellësinë e tij ka qëndruar gjithmonë qenësia e...

Latest news

Droga e kapur në Kosovë, kreu i SPAK: Sasia e kokainës ende po peshohet

Kreu i SPAK, Arben Kraja ka reaguar për ABC lidhur me kokainën e kapur në Kosovë dhe që kishte përdorur portin e Durrësit si...

Mbushi kallashin për t’i vrarë, policia plagos një person në Fier që po ruante drogën në pyll

Në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, grupi i kontrollit të territorit, i...

400 kg kokainë në Durrës, policia e priste, kapi edhe dy ngarkesa të tjera: Çfarë ndodhi gjatë 1 muaji në Durrës

Policia kishte dy muaj që priste ngarkesën prej 400 kilogram kokainë që ishte fshehur në kontejnerin me mish të nisur nga Brazili. Atij i...

1 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar, gazeta gjermane: Skandali më i madh kulturor që nga rënia e komunizmit

Gazeta autoritare gjermane, Suddeutsche Zeitung i ka dedikuar një reportazh shembjes së Teatrit Kombëtar. Një vit më pas, gazeta thekson se shembja e Teatrit...

Kurti sqaron vizitën e nesërme në Bruksel: Nuk po shkoj në dialog me Serbinë, por në darkë tradicionale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka sqaruar se nesër në Bruksel nuk ka për të diskutuar për dialogun me Serbinë. Edhe pse Kurti si kryeministër...
- Advertisement -