- Advertisement -

TAG

festat e fundvitit

Këtë vit nuk ka festë në shesh, policia shtrëngon masat: Rrini në shtëpi

Policia e Shtetit ka prezantuar planin e masave për festat e fundvitit. Ndryshe nga çdo vit nuk do të kemi festime masive dhe në...

“Mira Rakacolli e zbukuron qytetin”/ Kel Demi ironizon Ardi Veliun: Dua të vë portretin e tij si zbukurim në studio (film)

Dita e sotme në “Abc-ja e mëngjesit” nisi me humor dhe batuta. Ndërsa moderatori Alban Musa po fliste për destinacionet më të bukura në...

Festat e fundvitit, COVID-19 ul fluksin e emigrantëve në Kakavijë

Në prag të festave të fundvitit, situata në pikën kufitare të Kakavijës duket tepër e qetë. Ndryshe nga vitet e kaluara numri i ardhjes...

Festat e fundvitit/ Fluks emigrantësh në portin e Durrësit, 3800 udhëtarë pritet të hyjnë në vendin tonë

Me rastin e festave të fundvitit është rikthyer fluksi i udhëtarëve që hyjnë në vendin tonë nëpërmjet Pikës Kufitare të Portit të Durrësit. Autoriteti portual...

Italia planifikon vendosjen e masave më të rrepta kundër pandemisë

Italia po konsideron vendosjen e kufizimeve më të rrepta kundër pandemisë gjatë festave të Krishtlindjes dhe Vitit të Ri. Autoritetet janë të shqetësuar se në...

Mitsotakis: Vaksinimi i popullsisë greke nis në fillim të janarit

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar ditën e sotme se qytetarët e parë grekë do të marrin vaksinën anti-Covid në fillim të janarit. "Megjithëse po...

Angela Merkel e vendos: Nga e hëna lockdown light…, por çfarë është? Bëhet fjalë për karantinë?

Shtimi i rasteve në Gjermani ka bërë që kancelarja gjermane pas një mbledhje të qeverisë me Institutin Robert Koch ka vendosur që nga e...

Festat e fundvitit/ Fluks në Kapshticë për Krishtlindjet

Festat e fundvitit kanë sjellë fluks lëvizjesh në doganën e Kapshticës. Në këtë ditë të bekuar për besimtarët e krishterë, Krishtlindjet, numri i shqiptarëve...

Fluks në Kapshticë, ja sa shtetas hynë në 24 orët e fundit

Festat e fundvitit kanë sjellë fluks lëvizjesh në doganën e Kapshticës. Në vigjilje të Krishtlindjeve numri i shqiptarëve që kthehen në vend është i madh...

Drejtoresha e Kufirit,Hajnaj:Jemi në gatishmëri të plotë për festa

Drejtoresha e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin Aida Hajnaj, ka folur lidhur me masat e marra në lidhje me festat e fundvitit dhe mbarëvajtjen...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -