Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbarimi i mandatit në Gjykatën e Lartë/ Dvorani për KLGJ: Kërkoj më shumë kohë…

Nga Ejona 0

Kreu i KED, Ardian Dvorani i kërkon KLGJ më shumë kohë për të dhënë mendim për mbarimin e mandatit të tij në Gjykatën e Lartë.
Rikujtojmë që Presidenti Ilir Meta, ditën e djeshme vuri në dijeni KLGJ dhe Gjykatën e Lartë se Dvoranit i ka mbaruar mandati dhe s’mund të jetë më as anëtar i Gjykatës së Lartë dhe as kreu i KED. Rregulli është që Dvorani duhet të kthejë përgjigje në lidhje me këtë çështje brenda 24 orëve.
Meta më parë ka kallëzuar në SPAK Ardian Dvoranin për çështjen e emërimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Gjykata e Lartë ka filluar punë me numër minimal gjyqtarësh teksa nuk ka ende një vendim nga KLGJ për këtë çështje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej