- Advertisement -

TAG

Ardian Dvorani

Përplasjet me Presidentin, Dvorani dorëzon kandidaturën për në Kushtetuese

Ish-kreu i KED, Ardian Dvorani po kandidon në Gjykatën Kushtetuese për të plotësuar vakancën që krijohet nga mbarimi i mandatit të gjyqtarit Altim Binaj....

GJKKO pushon çështjen pas padisë së Metës, Dvorani jep mesazhin e fortë

Gjykata e Posaçme ka vendosur pushimin e çështjes për ish-kreun e KED, Ardian Dvorani, pas padisë së presidentit Ilir Meta. Në një prononcim për mediat...

Reforma në Drejtësi “jep frutet e saj”/ Karantinimi 2-javor i emigrantëve, Dvorani do shqyrtojë ankimimin e LSI-së

Këtë të premte u hodh shorti në Gjykatën Administrative të Apelit për të përcaktuar trupën gjykuese që do shqyrtojë ankimimin e Lëvizjes Socialiste për...

Zgjidhen anëtarët e Kolegjit Zgjedhor, ja çfarë vendosi shorti për Dvoranin

Këtë të martë u mbajt shorti për përzgjedhjen e anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor ku u shpallën 8 gjyqtarët fitues të cilët janë: Sokol Ibi,...

Sot hidhet shorti për 8 anëtarët e Kolegjit Zgjedhor, mes tyre edhe Dvorani

Këtë të të martë (8 shtator) do të bëhet përzgjedhja e anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor ku do të vendosen 8 gjyqtarë. Prej disa muaj...

KLGJ-ja largon Ardian Dvoranin si gjyqtar në Gjykatën e Lartë, ikën edhe si kryetar i KED-së

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur mbarimin e mandatit të Ardian Dvorani, si gjyqtar në Gjykatën e Lartë, rrjedhimisht edhe nga drejtimi i Këshillit të...

Episodi i fundit i “sagës Dvorani”!

Nga Besnik Muçi Episodi i fundit i “sagës Dvorani”. Z. Dvorani si Anëtar i Gjykatës së Lartë (GJL) dhe Kryetar i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Së...

“Çfarë lesh reforme quhet kjo?!”/ Manjani revoltohet pas vendimit të KLGJ-së: Institucioni i ri i Reformës nuk ka b*thë të zbatojë Kushtetutën

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, pas venidmit të KLGJ-së në lidhje me shtyrjen e vendimit për Ardian Dovanin, ka reaguar duke u shprehur i...

Ardian Dvorani letër KLGJ, flet edhe për sulmet e Metës: Presidenti të jetë më i përmbajtur

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka dorëzuar argumentet në KLGJ në lidhje me mandatin e tij. Dvorani i ka dërguar...

Mbarimi i mandatit në Gjykatën e Lartë/ Dvorani për KLGJ: Kërkoj më shumë kohë…

Kreu i KED, Ardian Dvorani i kërkon KLGJ më shumë kohë për të dhënë mendim për mbarimin e mandatit të tij në Gjykatën e...

Latest news

Finalja e Conference League/ Holandezët dhe italianët “dynden” në rrugët e Tiranës (FOTO)

Tirana i është “dorëzuar” mijëra tifozëve të ardhur nga Italia dhe Hollanda për të ndjekur finalen e madhe Roma-Feyenoord që do të luhet mbrëmjen...

Kapiteni legjendar i Romës mbërrin në Tiranë (FOTO)

Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar sot një drekë me miqtë e ardhur me rastin e finales së Conference League, duke filluar që nga...

Tifozi shqiptar bëhet “tapë, dërgohet me urgjencë në spital para festës

Një tifoz shqiptar është marrë me ambulancë pranë Bulevardit. Tifozi i skuadrës holandeze, nuk është ndjerë mirë për shkak të konsumit të tepër të...

Tifozi i Feyenoord: Tirana s’do jetë e sigurtë nëse fitojmë kupën

Një tifoz i Feynoord paralajmëron përplasje e dhunë më të madhe nëse hollandezët e marrin kupën në shtëpi. Në një prononcim për “Euronews Albania”,...

Tifozët e Romës ngelen pa biletë, ofrojnë 2000 euro për ta blerë

Tifozët e "çmendur" holandezë e italianë që nuk kanë arritur të sigurojë një biletë për ndeshjen që do të luhet sot Roma-Feyenoord në stadiumin...
- Advertisement -