- Advertisement -

TAG

Presidenti Ilir Meta

Zgjerimi i Greqisë, reagon Meta: S’do lejoj të cenohet interesi kombëtar!

Presidenti Ilir Meta reagon për herë të parë pas vendimit të Greqisë për t’u zgjeruar me 12 milje në Detin Jon, duke theksuar prerë...

Ngrihet Gjykata Kushtetuese, presidenti Meta dekreton gjyqtarin e gjashtë

Pasi KED i dërgoi ditën e sotme dy emra, presidenti Ilir Meta ka emëruar Përparim Kalon si gjyqtar të Gjykatës Kushtetuese. Pas diskutimeve KED miratoi...

Meta takim me të rinjtë: Koha për të refuzuar falsitetin e këtij sistemi që nuk i dëgjon dhe nuk ju jep asnjë mundësi

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një përfaqësi të Rrjetit Kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri (ANYN). Në këtë takim ata i paraqitën...

Presidenti dekreton pa vonesë ndryshimet në qeveri

Kreu i Shtetit ka dekretuar pa vonesa emrat e dy ministrave të rinj të kabinetit qeveritar. Bëhet fjalë për Ministrin Bledi Çuçi, i cili u...

Miratohet opinioni final i Komisionit të Venecias për Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias këtë të premte ka miratuar opinionin përfundimtar në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor në Shqipëri, pas kërkesës së çuar nga...

Zëri i Amerikës: Kritika të forta të Venecias për mënyrën e ndryshimeve Kushtetuese në Shqipëri

Komisioni i Venecias shprehu kritika të forta ndaj shumicës për mënyrën se si u veprua me ndryshimet kushtetuese që prekin zgjedhjet, të miratuara në...

Nuk ka ndodhur kurrë/ Qeveria nuk konfirmon takimin me përfaqësuesit e Komsionit të Venecias

Komisioni i Venecias ka kërkuar takim me përfaqësues të Qeverisë dhe Opozitës në datën 16 Nëntor, në kuadër të përgatitjes së Opinionit mbi ndryshimet...

Humb jetën nga koronavirusi zyrtari i LSI, Meta: Hekurani e largoi virusin nga trupi, por…

Ditën e sotme ka ndërruar jetë nga Covid-19, Hekuran Doko, ish-zyrtar i LSI-së dhe bashkëpunëtor i Presidentit Meta. Kreu i Shtetit ka bërë një dedikim...

“Zgjedhje sa më parë”/ Idrizi pas takimit me Metën: Nëse Greqia kërkon të hapë çështjen e kufijve, do të kërkojmë Çamërinë fiilm)

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, ka marrë pjesë sot në takimin me Presidentin e Republikës z.Ilir Meta, për nisjen e procesit të konsultimeve me qëllim caktimin...

Zgjedhjet e ardhshme/ Meta ftesë Shpëtim Idrizit: Të nisim konsultimet për caktimin e datës

Presidenti Ilir Meta, ka ftuar kreun e PDIU, Shpëtim Idrizin në Presidencë për nisjen e konsultimeve rreth caktimit të datës për zgjedhjet e ardhshme...

Latest news

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportonte sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë

Policia ka vënë në pranga dy persona, babë e bir, pasi u konfliktuan me njëri tjetrin. Sipas informacionit nga policia, ngjarja ka ndodhur në Selenicë...

Pastërtia e figurës dhe profesionalizmi, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Marinela Osmani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të premten se ka vendosur të hapë hetimin për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin për gjyqtaren e Gjykatës...

30 vjetori i themelimit të Shoqatës “Çamëria”, Selami Kolonja: Edhe unë jam Çam!

Këngëtari i njohur nga Struga, Selami Kolonja ka dërguar një mesazh urimi në kuadër të 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike "Çamëria". Kolonja shprehet...
- Advertisement -