- Advertisement -

TAG

Gjykata e Larte

Trump propozon konservatoren Amy Coney Barrett për Gjykatën e Lartë

Presidenti i SHBA Donald Trump ka propozuar Amy Coney Barrett, një të preferuar të konservatorëve, për të qenë anëtarja e re e Gjykatës së...

KED merr vendimet: Vetëm 1 gjyqtar lejohet të kandidojë për në Gjykatën e Lartë

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka lejuar kandidimin e Altin Binaj për në Gjykatën e Lartë, pas vakancave të shpallur nga presidenti Meta. Ndërkohë gjyqtarët...

Gjykatë? Po ç’e deshe?!

Nga Dritan Shano 4+ vjet e shumë Ambasadorë më parë, me 140 vota u miratua në Kuvendin e Shqipërisë Reforma në Drejtësi. Qysh atëhere e deri...

Skandali/ KLGJ nuk verifikoi pasurinë e Sokol Sadushit para emërimit në Gjykatën e Lartë (dokument)

Disa dokumenta zyrtare, të konsultuara nga “Boldnews.al”, dëshmojnë se Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) ka kualifikuar Sokol Sadushin për në Gjykatën e Lartë, pa...

Çështja “Tahiri” përfundon në dyert e Gjykatës së Lartë

Çështja e ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri do të përfundojë në dyert e Gjykatës së Lartë. Mësohet se avokati Maks Haxhia do të ankimojë vendimin...

Sokol Sadushi zgjidhet zv/kryetar i Gjykatës së Lartë, do ushtrojë kompetencat e kryetarit

Sokol Sadushi është zgjedhur zëvendëskryetar i Gjykatës së Lartë. Vendimi në fjalë u mor gjatë ditës së sotme, në mbledhjen e përgjithshme të gjyqtarëve...

KLGJ-ja largon Ardian Dvoranin si gjyqtar në Gjykatën e Lartë, ikën edhe si kryetar i KED-së

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur mbarimin e mandatit të Ardian Dvorani, si gjyqtar në Gjykatën e Lartë, rrjedhimisht edhe nga drejtimi i Këshillit të...

Mbarimi i mandatit në Gjykatën e Lartë/ Dvorani për KLGJ: Kërkoj më shumë kohë…

Kreu i KED, Ardian Dvorani i kërkon KLGJ më shumë kohë për të dhënë mendim për mbarimin e mandatit të tij në Gjykatën e...

“Dvorani mohoi të ketë takuar Henri Çilin”/ PD akuzon Sadushin: Është koha të flasësh, heshtja s’të ndihmon më

Partia Demokratike ka reaguar pas mohimeve të Ardian Dvroanit të ketë qenë ai personi që prokuroria e identifikon në dosjen penale si drejtues i...

Redian Rraja u dënua për atentat kundër prokurorit, bën rekurs në Gjykatën e Lartë vendimin

Redian Rraja, i arrestuar dhe dënuar me burg për atentatin ndaj Prokurorit Arjan Ndoj, ka bërë rekurs masën e arrestit në Gjykatën e Lartë. Rraja...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -