- Advertisement -

TAG

kreu i KED

Mbarimi i mandatit në Gjykatën e Lartë/ Dvorani për KLGJ: Kërkoj më shumë kohë…

Kreu i KED, Ardian Dvorani i kërkon KLGJ më shumë kohë për të dhënë mendim për mbarimin e mandatit të tij në Gjykatën e...

Komisioni Hetimor miraton shtyrjen e afatit për shkarkimin e Presidentit Meta

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidetnit Ilir Meta është shtyrë për në 31 korrik. Në mbledhjen e fundit ishte kreu i KED, Ardian Dvorani i...

Meta dorëzon kallëzimin në SPAK për Dvoranin: Grushti i shtetit do shpartallohet

Ashtu siç kishte paralajmëruar dje, Presidenti Ilir Meta ka dorëzuar sot në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) kallëzimin penal shtesë ndaj kreut te KED,...

Lulzim Basha takon nesër delegacionin e Komisionit të Venecias

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën e nesërme në orën 8:15, në ambientet e Hotel Rogner, do të takohet me delegacionin e Komisionit...

Padia e Metës ndaj Dvoranit, Prokuroria e Tiranës shpall moskompetencën

Prokuroria e Tiranës ka shpallur moskompetencën për hetimin e padisë së presidentit Meta ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Mësohet se kjo dosje do ti...

Dvorani i përgjigjet Metës: Jam shprehur qartë në shqip. Nuk kam deklaruar se KED bllokohet

Në një deklaratë për mediat, kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka konfirmuar punën e tij si drejtues i këtij institucioni,...

Zëdhënësi i Metës për Dvoranin: Nuk presim reflektim nga dhunuesi i Kushtetutës

Presidenca ka reaguar menjëhere përmes zëdhënësit, Tedi Blushi ndaj deklaratave të kreut të KED, Ardian Dovrani, pasi tha se “nuk merret me filma me...

Meta paralajmëron: Kam autorizuar zëdhënësin Blushi të publikojë videon e parë, ja kur del

Presidenti Ilir Meta e ka konsideruar rast tmerrësisht flagrant, abuzimin që sipas tij kreu i KED, Ardian Dvorani ka bërë duke shpërdoruar detyrën, ndaj...

Zgjidhen anëtarët e rinj në KED

Presidenti Ilir Meta hedh shortin për zgjedhjen e anëtarëve të këshillit të emërimeve në drejtësi. Anëtarja e parë është Fiona Papajorgji për Anëtare e Këshillit...

Latest news

Varhelyi: Të sigurohet qasje e shpejtë e vaksinave për rajonet e Ballkanit Perëndimor

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka ngritur sot shqetësimin në Këshillin Europian për qasjen e Ballkanit Perëndimor në vaksinat ndaj COVID-19. Varhelyi theksoi se...

Po investonte në Shqipëri/ Princit të mafies i sekuestrohen qindra miliona euro

Sipërmarrësit kalabrez Antonio Gallo, i arrestuar si pjesë e grupit mafioz italian Ndragheta, i janë sekuestruar të  dielën të gjitha paratë  cash që kishte...

“Mezi i kemi blerë shtëpitë”/ Pronarët e pallatit në sherr, banorët në protestë te Bashkia e Tiranës

Banorët e pallatit në ndërtim, nga dy biznesmenët Sino Llanaj dhe Albert Allmuça, të cilët kanë ndalur punimet pasi janë në proces gjyqësor, kërkojnë...

Situata pas motit të keq/ ARRSH: Ja segmentet ku ka bllokime rrugësh

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka raportuar lidhur me gjendjen e segmenteve rrugore në vend si pasojë e motit të keq, që ka sjellë vështirësi në...

Basha: Rama se ka mendjen tek njerëzit, por te pasurimi i tij me mafien

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar lidhur me përgjimet e antimafias italiane. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan se Rama dhe marionetat e tij...
- Advertisement -