- Advertisement -

TAG

KLGJ

KLGJ shkarkon nga detyra gjyqtaren Enkelejda Hoxha

Shkarkohet nga detyra gjyqtarja Enkelejda Hoxha. Këshilli i Lartë Gjyqësor vendosi të pranojë kërkesën e ILD për shkarkimin nga detyra. Vendimi u mor pak minuta më...

Me pranga në duar, shoqërohet në KLGJ gjyqtarja Enkeleida Hoxha

Është shoqëruar këtë mëngjes për në Këshillin e Lartë Gjyqësor gjyqtarja e Krujës, Enekeleida Hoxha. Gjyqtarja Hoxha do të përballet sot me trupën e KLGJ,...

KLGJ pezullon nga detyra gjyqtaren Enkeleda Hoxha

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka pezulluar nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Krujës Enkeleda Hoxha. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të KLGJ,...

KLGJ propozon tarifë shtesë për zvarritjen e proceseve gjyqësore, juristët të ndarë në qëndrime

Nga Glidona Daci Qytetarët të cilat zvarrisin proceset  gjyqësore, në mënyrë të pajustifikuar, do të paguajnë më shumë.  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka propozuar tarifa...

Gjyqtari i “Dosjes 339”, KLGJ pranon dorëheqjen e Fran Prendit

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka pranuar kërkesën për dorëheqje nga posti, të Gjyqtarit të Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Fran...

Kuvendi tërhiqet nga shpallja e vakancave në KLGJ e KLP

Kuvendi tërhiqet nga vendimi “Për shpalljen e vendeve vakante nga kandidatët nga trupa e pedagogëve të fakulteteve të drejtësisë dhe të shkollës së magjistraturës...

Zgjidhen anëtarët e Kolegjit Zgjedhor, ja çfarë vendosi shorti për Dvoranin

Këtë të martë u mbajt shorti për përzgjedhjen e anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor ku u shpallën 8 gjyqtarët fitues të cilët janë: Sokol Ibi,...

Këshilli i Lartë Gjyqësor pranon dorëheqjen e Gjin Gjonit

KLGj ka vendosur deklarimin e mbarimit të statusit të magjistratit për gjyqtarin e Apelit Tiranë, Gjin Gjoni. Mbledhja po zhvillohet online ndërsa dorëheqja u...

Sokol Sadushi zgjidhet zv/kryetar i Gjykatës së Lartë, do ushtrojë kompetencat e kryetarit

Sokol Sadushi është zgjedhur zëvendëskryetar i Gjykatës së Lartë. Vendimi në fjalë u mor gjatë ditës së sotme, në mbledhjen e përgjithshme të gjyqtarëve...

KLGJ-ja largon Ardian Dvoranin si gjyqtar në Gjykatën e Lartë, ikën edhe si kryetar i KED-së

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur mbarimin e mandatit të Ardian Dvorani, si gjyqtar në Gjykatën e Lartë, rrjedhimisht edhe nga drejtimi i Këshillit të...

Latest news

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.
- Advertisement -