Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi në Shqipëri, 4 të vdekur dhe 83 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Nga Ejona 0

Situata në vendin tonë vijon të paraqitet alarmante. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 4 persona si pasojë e Covid-19, një 57-vjeçare nga Shkodra dhe po 57 vjeçe nga Dibra, një 75-vjeçar nga Durrësi dhe një 81-vjecare nga Tirana, duke e çuar në 93 numrin total të viktimave.

Në 24 orët e fundit ka shtrime dhe në radhët e moshave të reja. Janë 72 pacientë të shtruar, 3 në terapi intensive ndërsa 4 të intubuar

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 420 testime, nga të cilat 83 raste kanë rezultuar pozitive, duke e çuar në 3454 numrin total të të infektuarve që nga përhapja e pandemisë.

Shpërndarja gjeografike

38 Tiranë

12 Berat

6 Durrës

4 Shkodër, Elbasan Vlorë

3 Krujë dhe Kukës

2 Urë Vajgurore dhe Përmet

1 rast në Lezhë, Mirditë, Gjirokatër dhe Himarë

Ditën e fundit janë shëruar 65 qytetarë, në total 1946.

Aktualisht ka 1415 persona aktiv me Covid-19 në vendin tonë, kryesisht në Tiranë, Durrës dhe Elbasan.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej