- Advertisement -

TAG

ministria e shendetesise

Mijëra testime dhe qindra infektime me Covid-19, ja sa qytetarë ndërruan jetë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën me dije situatën e COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë. Janë kryer gjithsej 3727 testime...

Ministria e Shëndetësisë: Festoni me familjen! Urojini miqtë përmes kamerës

Ministria e Shëndetësisë rekomandon që festat të kalohen vetëm me familjen në mënyrë që të parandalohet përhapja e koronavirusit. Me anë të një fotoje ilustruese...

Enigma/ Infektimet ulen, por vdekjet mbeten të larta. Ja cilat ishin shifrat e sotme

Është e pashpjegueshme se si infektimet prej ditës kanë një trend të ulët, por numri i viktimave është shumë i madh. Ministria e Shëndetësisë...

Testimet bien dukshëm, por nuk ka shpëtim. 10 humbje jete nga COVID-19 dhe 422 raste të reja në 24 orët e fundit

Megjithëse testimet janë ulur ndjeshëm, duket se nuk ka qetësi. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë bën me dije se ka patur 10 vdekje...

Ministria e Shëndetësisë: 879 raste të reja dhe 12 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të kufizojnë kontaktet dhe të shmangin çdo dalje të panevojshme, të mbajnë maskën dhe të kujdesen për...

Kërdia COVID-19/ 14 viktima dhe 873 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 2714 testime nga të cilat 873 persona kanë rezultuar...

Shifrat në 24 orë: Janë qindra raste pozitive me Covid-19 dhe shumë viktima

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2620...

Bilanc i zi/ Numër i lartë rastesh pozitive në 24 orë, shumë viktima nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Në 24 orë janë kryer 1963...

Sot nisin testet e shpejta në Tiranë, Manastirliu: Rezervimi bëhet pranë mjekut të familjes

Nga sot në Tiranë do të nisin të aplikohen testet e shpejta për pacientët e dyshuar si të prekur me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu bën...

E premtja e zezë/ 18 viktima dhe 801 raste me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë thotë se 24 orët e fundit janë kryer 2264 testime. Për pasojë janë gjetur 801 raste të reja dhe 18 humbje...

Latest news

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportonte sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë

Policia ka vënë në pranga dy persona, babë e bir, pasi u konfliktuan me njëri tjetrin. Sipas informacionit nga policia, ngjarja ka ndodhur në Selenicë...

Pastërtia e figurës dhe profesionalizmi, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Marinela Osmani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të premten se ka vendosur të hapë hetimin për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin për gjyqtaren e Gjykatës...

30 vjetori i themelimit të Shoqatës “Çamëria”, Selami Kolonja: Edhe unë jam Çam!

Këngëtari i njohur nga Struga, Selami Kolonja ka dërguar një mesazh urimi në kuadër të 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike "Çamëria". Kolonja shprehet...
- Advertisement -