- Advertisement -

TAG

ministria e shendetesise

Enigma/ Infektimet ulen, por vdekjet mbeten të larta. Ja cilat ishin shifrat e sotme

Është e pashpjegueshme se si infektimet prej ditës kanë një trend të ulët, por numri i viktimave është shumë i madh. Ministria e Shëndetësisë...

Testimet bien dukshëm, por nuk ka shpëtim. 10 humbje jete nga COVID-19 dhe 422 raste të reja në 24 orët e fundit

Megjithëse testimet janë ulur ndjeshëm, duket se nuk ka qetësi. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë bën me dije se ka patur 10 vdekje...

Ministria e Shëndetësisë: 879 raste të reja dhe 12 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të kufizojnë kontaktet dhe të shmangin çdo dalje të panevojshme, të mbajnë maskën dhe të kujdesen për...

Kërdia COVID-19/ 14 viktima dhe 873 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 2714 testime nga të cilat 873 persona kanë rezultuar...

Shifrat në 24 orë: Janë qindra raste pozitive me Covid-19 dhe shumë viktima

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2620...

Bilanc i zi/ Numër i lartë rastesh pozitive në 24 orë, shumë viktima nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Në 24 orë janë kryer 1963...

Sot nisin testet e shpejta në Tiranë, Manastirliu: Rezervimi bëhet pranë mjekut të familjes

Nga sot në Tiranë do të nisin të aplikohen testet e shpejta për pacientët e dyshuar si të prekur me COVID-19. Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu bën...

E premtja e zezë/ 18 viktima dhe 801 raste me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë thotë se 24 orët e fundit janë kryer 2264 testime. Për pasojë janë gjetur 801 raste të reja dhe 18 humbje...

Bilanc lufte/ COVID-19 shkakton 12 viktima dhe 832 raste të reja në 24 orë

Duket sikur përditë raportojmë një bilanc lufte. Shumë e rëndë  paraqitet edhe në 24 orët e fundit situata e koronavirusit në Shqipëri. Numri i viktimave...

Manastirliu: Nis sot programin e vaksinimit kundër gripit falas, grupet që përfitojnë të parët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliuka nisur sot programin e vaksinimit kundër gripit falas për të gjithë edukatoret dhe arsimtarët në të...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -