- Advertisement -

TAG

ministria e shendetesise

Ministria e Shëndetësisë: Të gjithë kemi shumë në dorë për të mbajtur larg koronavirusin

Ministria e Shëndetësisë i kërkon qytetarëve të respektojnë distancën prej 1 metër nga të tjerët. Përmes një postimi në Facebook, Manastirliu thotë se të gjithë...

Rekomandimi i Ministrisë së Shëndetësisë: Nëse keni shenja gripi mos shkoni në punë

Përhapja e infeksionit të Covid-19 është kthyer në një shqetësim për institucionet me shtimin e rasteve të reja ditore. Komiteti i Ekspertëve ka rekomanduar...

Ministria e Shëndetësisë: 17 humbje jete nga Covid-19, regjistrohen 795 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë nga koronavirusi 17 pacientë, shifra më e lartë kjo që nga...

Shifrat minupolohen përsëri/ Ministria e Shëndetësisë raporton ulje të numrit të infektuarve

Shifrat e koronavirusit manipulohen nga ministria tepër dukshëm, por ministria akoma nuk e pranon, madje hesht. Ministria Ogerta Manastirliu që ka ditë që është zhdukur...

Mjekët në Maqedoninë e Veriut: Kapacitetet e spitaleve të tejmbushura

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, i bën apel qytetarëve të respektojnë masat anticovid. Mjekët paralajmërojnë se kapacitetit janë të tejmbushura dhe personeli mjekësor...

Rekord i zi / 15 të vdekur dhe 836 raste në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri, ditë pas dite po del jashtë kontrollit. Sot, shifrat janë alarmante, ndërsa numri i të vdekurve po vjen gjithmonë në rritje. Gjatë 24...

COVID-i nuk do t’ia dijë për masat/ 694 raste të reja dhe 6 të vdekur në 24 orë

Situata e koronavirusit në Shqipëri çdo ditë po rëndohet. Ditën e sotme janë raportuar rekord rastesh me infektime. Bëhet fjalë për 694 raste te reja,...

COVID-19 nuk ka të ndalur si me maskë si pa maskë! 8 viktima e mbi 600 të infektuar për 24 orë

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 2241 testime, prej të cilave na rezultojnë 602 raste të reja dhe...

Kosova pa plan për blerjen e vaksinës anti-COVID

Kosova nuk ka ende një plan konkret për të siguruar vaksinën anti-Covid. Përveq buxhetit i cili ende nuk është ndarë, shteti s’e di as...

Ministria e Shëndetësisë: Parandaloni përhapjen e COVID-19, mos harroni zbatimin e masave mbrojtëse

Ministria e Shëndetësisë në kuadër të situatës pandemike në të cilën ndodhet vendi ka bërë thirrje për më shumë kujdes. Përmes një postimi në rrjetin...

Latest news

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...

“Monstra” në Shkup/ PDIU: E drejta për protestë është thelbësore në demokraci

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar për protestën kundër vendimit për rastin “Monstra” në Shkup. Përmes një reagimi, PDIU shprehet se e drejta për tubim...
- Advertisement -