Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi/ Mbi 460 mijë të infektuar në të gjithë botën

Nga Ejona 0

Në të gjithë botën momentalisht numërohen 460.309 të infektuar dhe 20.828 viktima si pasojë e koronavirusit. Ndërkohë janë shëruar 113.783 persona.

Kina, epiqendra e virusit, ka vetëm 7000 të prekur më shumë se Italia, ndërkohë që numri i viktimave është më shumë se dyfish, në Itali.

Edhe në Spanjë situata paraqitet alarmante, ku numri i viktimave i ka kaluar ato të Kinës, ndërkohë që numri i të infektuarve është dy herë më pak.

Capture1_copy_copy_copy_copy_copy_copy.PNG

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej